Reklama 1

A. Pėčelytė: „Viską galima pasiekti nuosekliu, sunkiu darbu“

Gražina VERŠINSKIENĖ

Jei užsuktumėme į klubą „Bodywise Gym and Studios“ Horšamo mieste (Vakarų Sasekso grafystė, Anglija), mus pasitiktų plataus profilio asmeninė trenerė ir jogos bei Pilates (kalanetikos) mokytoja mažeikiškė Aida Pėčelytė. Kaip pati sakė, dirbo su vyru keliuose darbuose ir štai rezultatas – ji šio klubo savininkė, Yogida studijos įkūrėja. „Pradėjus gyvenimą Anglijoje buvo tarsi naujas gimimas. Teko išmokti kitaip mąstyti, kitaip kalbėti, atsisakyti arogancijos, pažaboti ego. Perėjusi įvairius gyvenimo išbandymus, išmokau vertinti žmones kitaip ir gerbti juos nepaisant jų išsilavinimo ar rango. Supratau, kad, norint pasiekti kažką gyvenime, reikia turėti stiprų troškimą, neprarasti vilties ir labai sunkiai dirbti. Supratau tai, kad aukštasis išsilavinimas ar talentas nėra būtinas, svarbiausia sunkus darbas ir noras padėti žmonėms“, – teigia Aida.

– Emigracijos banga tiesiogiai palietė Jus. Kas lėmė, kad prieš 15 m. emigravote į Angliją?

– Išvažiavau iš Lietuvos ieškodama nuotykių. Mažeikiai pasidarė per maži, galimybės realizuoti save siauros. Draugų ratas sumažėjo, nes dauguma sukūrė šeimas ir mūsų interesai pradėjo skirtis. Tiesiog ieškojau kažko, bet neturėjau jokio konkretaus plano. Buvo užvaldęs noras išsiveržti, ieškoti, pažinti, pradėti gyventi kitaip. Jeigu ne mano vyras, tikriausiai dar tebebūčiau Lietuvoje. Niekada nebuvau drąsi nuotykių ieškotoja viena. Visada reikėjo kompanijos. Be to, mūsų draugystė per atstumą tikriausiai būtų galiausiai nutrūkusi. Vienam iš mūsų teko pasirinkti.

– Kokia buvo pradžia ir kaip pavyko įsitvirtinti svečioje šalyje?

– Pradžia buvo be galo sunki. Pirmiausia, namų ilgesys. Viskas svečioje šalyje atrodė neįprasta: ir buitis, ir maistas, ir laisvalaikis. Teko dalintis namais, netgi tuo pačiu kambariu. Kalbos barjeras. Darbą susirasti buvo be galo sunku. Išsiuntinėjau CV į įvairias darbovietes. Net valytojos darbo negalėjau gauti. Užsiregistravau keliose darbo agentūrose ir iš jų jokio pakvietimo nebuvo. Gerai, kad vienas iš draugų mane nusivedė į vieną iš darbo agentūrų, kurioje buvau jau kurį laiką užsiregistravusi. Asmeniškai pristatė ir kitą dieną sulaukiau skambučio, kad reikia pagalbos kažkokiame restorane. Nuo tada ir prasidėjo tikri išbandymai.

– Ar teko kada pakliūti į keistas sąlygas?

– Kiekviena diena tapo „keista sąlyga“ ir tikru išbandymu. Teko daug meluoti ir apsimesti, kad turiu patirties, kad tik gaučiau darbą. Nuveža mane pirmą kartą dirbti į tą restoraną, patenku į patį įkarštį, o padavėja gyvenime nedirbusi. Gerai, kad turėjau tik stalus valyti, tačiau klientai to nežinojo, klausinėjo manęs, prašė tai to, tai ano atnešti, maniau, skradžiai žemę prasmegsiu. Norėjau pabėgti, bet išsilaikiau. Darbuotojai tame restorane pasirodė ypač nedraugiški. Kitą dieną siunčia vėl kitur, pasako maždaug, ką apsirengti. Atsiunčia agentūra autobusiuką, važiuoji ir net neįsivaizduoji, kur, su kokiais žmonėmis susitiksi, ar su darbu susitvarkysi, ar patiks. Teko pabuvoti keistose vietose: ir didelėse įmonėse, ir slaugos namuose, ir privačiuose vakarėliuose. Išmokau ir pamačiau tiek, kiek per visą gyvenimą neteko patirti. Vieną dieną atėjo ir į mano kiemą šventė, atsiliepė į mano CV. Nulėkiau į interviu, prisimelavau vėl, kad viską moku – priėmė. Buvo be galo nustebę mano išsilavinimu. Labai gyrė. Taip ir likau toje kompanijoje 12 metų. Pradėjau nuo mažiausios pakopos, o kai mūsų skyriaus vadovas pasakė išeinąs, iš karto savo kandidatūrą pasiūliau. Priėmė. Taip buvo lemta. Aš dar ir šiandien stebiuosi, kodėl pasakė TAIP jaunai mergaitei, kalbančiai laužyta anglų kalba, vos po metų pažinties. Kai troškimas padaryti kažką gero be galo didžiulis, viskas įmanoma ir padaroma.

– Tai užsikabinote taip, kad net pavyko savo verslą įkurti?

– Šiuo metu puoselėju savo verslą sporto ir sveikatos srityje. Prieš septynerius metus apverčiau gyvenimą aukštyn kojomis ir nusprendžiau tapti asmenine trenere, po to jogos ir Pilates (kalanetikos)mokytoja. Visada labai patiko mokyti, tik, atvažiavus į Angliją, užtruko labai ilgai suprasti, kokia linkme pasukti. Pribrendo metas atidaryti jogos studiją. Po didelių ieškojimų atsirado žinutė, kad parduodamas sporto klubas, kuriame mokiau jogos. Pasiūliau nupirkti ir po ilgų bei sunkių derybų raktai atsidūrė mano rankose. Klubas buvo labai apleistas ir kone merdėjantis. Žinojau, kad dirbsiu 24/7, taip ir buvo. Buvo sunku, prikėliau, po truputį augame. Džiaugiuosi, kad turiu be galo palaikantį bei kantrų vyrą ir gerų draugų, kurie suprato mane, lankė mane darbo aplinkoje, nepyksta, kad neturiu laiko su jais pabūti.

– Ar dažnas svečias esate Lietuvoje, Mažeikiuose?

– Grįžtame į Lietuvą kartą ar du per metus. Užimtumas. Gyvenimo tempas čia ne toks, kaip Lietuvoje, o norint kažką pasiekti, reikia sunkiai ir daug dirbti. Kaip sakoma čia, reikia nueiti „extra mile“ norint pakilti aukščiau kitų. Be to, sugrįžus į Lietuvą sunku atsipalaiduoti ir pailsėti. Kol apvažinėji visur iš vieno Lietuvos galo į kitą, pavargsti. Norisi ir ramių atostogų, tad pataupyti atostogas reikia. Per ilgą laiką ir ryšiai silpnėja. Draugų ratas mažėja. Požiūriai ir nuomonės skiriasi. Bendravimas jau nebe toks, kaip anksčiau. Kai turi savo verslą, nenori jo palikti, nes niekas už tave nepadarys. Grįžti ir būna tiek daug darbo susikaupę, kad po to galvoji, ar verta buvo atostogauti. Vežuosi savo nešiojamąjį kompiuterį ir, kiek galiu, padarau laukdama lėktuvo ar kur pagaunu Wi-Fi.

– Kokių turėjote svajonių vaikystėje, jaunystėje? O tada gyvenimas užsienyje Jūsų svajose buvo?

– Niekada nesvajojau gyventi kitoje šalyje. Net keliauti neturėjau didelio troškimo, mat visko bijojau. Kai atvykau į Kauną studijuoti, miestas pasirodė toks milžiniškas... Tikrai nemaniau, kad galėčiau patraukti į didesnes platybes.

Galima sakyti, neturėjau savo nuomonės arba maniau, kad noriu to, ką man teigė šeimoje, mokykloje. Pasirinkau kelią, kuris man nebuvo tinkamas, nes nenorėjau nuvilti, nenorėjau patirti gėdos. Stojau net penkis kartus į pasirinktas meno studijas ir nepavyko. Nepilnavertiškumo jausmas buvo pasiekęs viršūnę. Priėmė galiausiai studijuoti chemijos. Ėjau į universitetą tik todėl, kad kitaip Lietuvoje laikys nevykėliu. Išsikapsčiau, bet taip ir neteko realizuoti gautų žinių aplinkosaugos inžinerijoje.

Suaugusieji mažai susimąsto, kokią didžiulę įtaką daro vaikams jų augimo metu. Kartais gal geriau mylėti vaikus tokius, kokie jie yra, ir per daug nereikalauti, nes viskas gali apsiversti kitaip. Pamenu, kai po krepšinio varžybų mane kvietė į Sporto mokyklą. Jausmas buvo geras, bet nėjau, nes buvau sukritikuota namie. Norėjau šokti ir vaidinti, bet, kadangi visko nesuspėjau, teko pasirinkti Dailės mokyklą, nes tai turėjo užtikrinti man ateitį.

– Kokių vertybių atsinešėte iš tėvų namų, mokyklos?

– Šeimoje išmokau nebijoti sunkaus darbo. Užgrūdino. Išmokau nepalūžti, kai sunku. Mokykloje išmokau prisitaikyti. Atsiprašau visų pedagogų iš anksto, nes ilgai apie tai neprasitariau, bet po pradinės mokyklos man mokykla pradėjo nebepatikti. Nepatiko rutina, kad reikia mokytis, kai visai nesinori mokytis, ir mokytis dalykų, kurie neatrodė įdomūs. Pradėjo jaustis kai kurių mokytojų favoritizmas. Nešioju tris mokytojas savo širdyje ir visada siunčiu joms padėką už tai, kad jos mus mylėjo ir buvo be galo atsidavusios savo darbui. Tai buvo nesunku pajusti. Apie kitus to paties negaliu pasakyti, bet juk sunku suvaldyti didžiulę klasę. Mokytojų krūviai nesąmoningi. Nuoskaudų nenešioju, bet mokausi iš jų, kad to paties neperleisčiau kitiems.

– Koks Jūs buvote vaikas: ar ramus ar pokštininkas?

– Iki paauglystės buvau labai ramus ir stropus vaikas. Vėliau užėjo hormonų audros, norėjosi maištauti, išsiskirti. Subrendau per anksti ir labai greitai. Norėjau daryti, ką daro suaugę, kur kas anksčiau. Pokštauti niekada nemokėjau, o ypač, jeigu mano pokštas būtų privertęs kažką jaustis nepatogiai ar įskaudintam. Niekada nemėgau ir iki šios dienos nemėgstu daryti kažkam tai, ko pati nenorėčiau patirti. Su pokštais reikia atsargiai, nes niekada nežinai, kokią skausmingą vietą gali paliesti.

– Kokius mokslus baigėte? Su kokiais prisiminimais išvykote iš Mažeikių?

– Baigiau Kauno technologijos universitete aplinkosaugos inžineriją. Kaip minėjau anksčiau, nepavyko mokslų susieti su ateities siekiais. Palikti Mažeikius nebuvo sunku. Anaiptol, jaučiau stiprų norą prasiveržti. Lietuvoje, nors ir savoje šalyje, gyvenimas buvo labai sunkus. Vienu metu dirbau trijuose darbuose, o algos neužtekdavo iki mėnesio pabaigos. Jaučiausi esanti skurdė. Ėmiau paskolą, kad baldus nusipirkčiau, ką jau ten kalbėti apie automobilį. Tiesiog buvau pasiruošusi permainoms, tik visiškai nenutuokiau, kas manęs laukia. Naivumas kartais būna į naudą.

– Kada ir kur sutikote sau skirtą žmogų?

– Kas geriausia atsitiko universitete, sutikau savo vyrą ir jau 20 metų kartu. Už tai, kas dabar esu, didžiausia padėka mano vyrui. Jeigu jis būtų mane lepinęs, manau, nebūčiau taip toli nuėjusi. Visada buvome lygūs partneriai. Jis niekada nestojo skersai kelio, leido man daryti, ką noriu, nors kartais jo nuomonė ir žeidė, bet tai gerai, nes noras įrodyti, kad mano nepasiekiamos svajonės įgyvendinamos, stiprėjo.

– Kokios charakterio savybės Jums praverčia gyvenime ir kokios trukdo?

– Labiausiai praverčia užsispyrimas ir noras tobulėti. Trukdo baimė ir abejonės savo sugebėjimais. Išmokau nepaisyti kitų nuomonės, bet tai nėra lengva. Žmonių nuomonės labai veikia, suvelia viską viduje, pradedi analizuoti, svarstyti, tačiau vėl grįžti prie savo vertybių ir įsitikinimų. Niekas juk tavęs nežino, nesupranta. Tik tu žinai savo tikrus siekius ir, kai tave išmuša iš pagrindinio kelio, svarbiausia laiku grįžti atgal.

– Ar laikote save laimės ir sėkmės kūdikiu?

Manau, kad taip. O kodėl gi ne? Džiaugiuosi stipria sveikata, žmonėmis, kurie mane supa, ir savo pasiekimais. Teko įdėti be galo daug pastangų, kol atsidūriau ten, kur esu dabar. Žmonės save labai lygina su kitais ir, jei neturi tokios geros mašinos kaip kaimynas, arba tokio gero darbo, pradeda kankintis. Džiaukitės pirmiausia sveikata, laiminkit tą, kas turi daugiau, mylėkit save – tada laimė ir sėkmė jus lydės.

– Gal turite kokį nors talismaną, prietarą ar burtažodį, kuris Jums padeda?

– Anksčiau tikėjau prietarais, burtais ir talismanais, kol vieną dieną supratau, kad reikia pasikliauti tik vidiniu jausmu. Dabar, kai priimu sudėtingus sprendimus, klausiu savo širdies. Smegenys svarsto, dėlioja ir atsakymo nėra, tada nukreipiu dėmesį į širdį, klausausi ir bandau pagauti jausmą. Jei jausmas geras – visada sakau TAIP, jei širdyje nors mažytė abejonė – NE. Kai pasidaro baugu, apima nerimas, keletą kartų giliai įkvepiu. Jeigu laiką galima pavadinti talismanu, tai mano talismanas – LAIKAS. Visada palauk, jei nesi įsitikinęs, viskas išsispręs, susidėlios į reikiamas vietas. Susijaudinai kalbėdamas, padaryk pauzę, giliai įkvėpk ir kalba liesis kur kas sklandžiau.

– Ar esate patenkinta viskuo, ką pasiekėte?

– Tikrai džiaugiuosi, kad pagaliau atradau save ir esu savo vietoje. Truputį nepatinka, kad užtrukau taip ilgai. Mokykloje išmokau, kad yra vienas kelias – pabaigti universitetą, ištekėti ir užauginti vaikus, kol į rankas nepakliuvo Roberto Kiyosaki knygaTurtingas tėtis, vargšas tėtis“. Ši knyga pakeitė mano visą filosofiją. Kodėl niekas to nesakė anksčiau? Praėjus dar keleriems metams, į rankas pakliuvo kita knyga – Matthew Syed „Bounce“ (Bounce – reiškia atsimušti, atšokti), kuri paskatino imtis to, ką darau dabar, nors visą gyvenimą buvau įsitikinusi, kad esu nesportiška ir kad tam, ką darau, reikia ypatingų sugebėjimų ir talento. Tik perskaičiusi šią knygą supratau, kad viską galima pasiekti nuosekliu, sunkiu darbu.

– Ar neaplenkia Jūsų asmeninio gyvenimo skauduliai? Kaip pavyksta su jais susidoroti?

– Nėra laiko savęs gailėtis. Būna nusivylimų, kai žmonės tavęs nesupranta. Tu nori gero, o jie savam siauram mąstyme užstrigę ir kitos tiesos nenori priimti. Mane supa labai daug gerų žmonių, bet pasitaiko ir labai sudėtingų – arba labai siauro mąstymo, arba snobų, kurie gal ir netyčia, bet pridaro žalos. Kartais išveda iš kantrybės ir norisi atsikirsti tuo pačiu, bet išmokau palikti viską rytdienai. Kai pasidaro labai sunku, medituoju. Be jogos, meditacijos ir sporto tikrai būtų sunku susidoroti su gyvenimo iššūkiais.

– Koks būna laikas, kurį skiriate sau?

– Kadangi darau tai, ką mėgstu, darbas pasidarė ir mano laisvalaikiu. Per paskutinius metus dirbu septynias dienas per savaitę. Čia ir atsipalaiduoju, ir pabendrauju, ir tobulėju. Anksčiau taip mėgusi šurmulį, vakarėlius, geriausiai atsipalaiduoju su knyga. Taurė raudono gero vyno – kita gera alternatyva, o jei dar paklausai geros muzikos... Televizoriaus visai nežiūriu, retkarčiais pasižiūriu gerą filmą, bet ne visi filmai „veža“. Kartais pažiūriu ir galvoju, kam sugaišau laiką. O kai geras filmas, kuris sudomina, sujaudina ir kažko pamoko, tai gerai praleistas laikas.

– O kas suteikia džiaugsmo, ramybės, atgaivos?

– Minutės, praleistos su šeima, gamtoje, suteikia atgaivos, ramybės, džiaugsmo ir laisvės. Joga ir meditacija gyvenimui suteikia prasmės ir stiprybės. Tiek daug žmonių skundžiasi depresija neįvertindami, kas jiems duota. Rodos, sveiki žmonės ir turintys viską, jaučiasi nelaimingi ir tik todėl, kad žmonės liaujasi save tobulinę.

– Ar turite jaukų kampelį, kuriame liekate pati su savimi?

– Namai – tai saugi buveinė, kur galime nusimesti visus sluoksnius ir būti savimi. Turiu savo atskirą kambarį, kuriame kuriu, planuoju ir praleidžiu daug laiko dirbdama. Valgio gaminimas – kita relaksacija, kai turiu laisvo laiko, mielai eksperimentuoju su įvairiais valgiais, receptais, parsivežtais iš įvairių kelionių. Virtuvėje praleidžiu laiką su šeima.

– Kaip manote, daugiau Jūsų gyvenimo svajonių jau išsipildė ar daugiau tokių, kurios senokai laukia savo eilės?

– Labai daug svajonių išsipildė, nors ne taip greitai, kaip tikėjausi. Kai pavyksta įgyvendinti vieną svajonę, žiūrėk, atsiranda nauja. Pradedu ieškoti būdų, kaip jas įgyvendinti. Pagrindinis tikslas dabar – išauginti stiprų verslą, kuriame žmonės galėtų ne tik pagerinti savo sveikatą, bet ir rastų ramybę bei prieglobstį malonioje aplinkoje.

– Kokie artimiausi planai?

– Prieš kelerius metus užsibrėžiau tikslą – dalyvauti maratone. Visiška nevykėlė, draugo padedama ir nuosekliai intensyviai treniruodamasi, dalyvavau net dviejuose maratonuose, tai buvo mano didžiausias pasiekimas. Planuoju, jeigu tik sveikata leis, dar keliuose dalyvauti. Dar turiu didžiulį norą pakeliauti ir pasitobulinti jogos, meditacijos srityje. Yra trys šalys, į kurias norėčiau nuvykti pagilinti šio meno žinias – tai Balis, Kosta Rika ir Tailandas.

– Ar daug yra dalykų, kurių žmonės apie Jus nežino?

– Tikriausiai labai moku maskuoti savo nuotaikas. Kai praleidžiu daugiausia laiko žmonių apsuptyje, nelieka laiko galvoti apie save. Bloga nuotaika išgaruoja. Ateinu į darbą ir kartais jaučiuosi, kad trūksta energijos, ima kažkoks nerimas, tada sutelkiu savo dėmesį į kitus žmones. Klausinėju jų, domiuosi jų gyvenimu ir visai pamirštu save. Atsimenu visų vardus. Žinau jų pomėgius. Dažniausiai klausinėju ir klausausi, nei pasakoju apie save. Manau, kad esu labai gera klausytoja. Stengiuosi nedalinti patarimų, jei žmonės neklausia. Niekada nesiskundžiu ir neieškau peties paraudoti, o atkišu savo petį.

– Gal ko nepaklausiau, o Jūs norite pasakyti...

– Atsiprašau, Lietuva, bet, nepaisant be galo sunkios pradžios Anglijoje, tai buvo geriausia, kas įvyko mano gyvenime. Lietuvoje viskas per daug komplikuota. Net dabar grįžusi nesuprantu kai kurių sutarčių sudėtingumo. Taip viskas suvelta, kad neišsilavinusiam tūlam piliečiui – tamsus miškas. Aptarnavimo sritis Lietuvoje gerėja, miestai gražėja, bet galimybės labai siauros. Atlyginimai juokingi, reikalavimai dideli. Kaip tam jaunam žmogui prasimušti? Gaila, kad savoje šalyje negalėjau padaryti to, ką padariau čia, bet aš myliu Angliją, gerbiu žmones ir jų tradicijas. Be to, čia daug internacionalo. Susitinki su žmonėmis iš viso pasaulio. Mano geriausia draugė iš Tailando, niekada nebūčiau pagalvojusi, kad mes galime taip gražiai sutarti. Tie, kurie nori įsitvirtinti čia, turi suprasti, kad reikės adaptuotis ir pamilti šalį bei jos žmones. Be to, dirbti reikės kur kas sunkiau, nei namuose.

– Kokius linkėjimus iš Anglijos pasiųstumėte mūsų skaitytojams?

– Niekada nesustokite savęs tobulinti. Dauguma galvojame, kad štai baigėme mokyklą ar universitetą ir jau viskas. Skaitykite, domėkitės, ypač rūpinkitės savo kūnu. Taip mažai žmonių supranta, kad sportuoti be galo svarbu. Ir nesvarbu, kada pradėsite. Mano vyriausia klasė 80+, kurioje vyriausias dalyvis 93 metų. Neprivalote bėgioti ilgų distancijų ar kilnoti sunkius svorius, yra visokių kitų būdų, bet tai būtina ir kūnui, ir sielai, ir protui. Visiems rekomenduoju jogą, nes jogos filosofija ugdo gerumą ir suteikia fizinės stiprybės. Neklausykite, ką jums sako kiti, klausykitės savo širdies ir Visata laimins jus visur ir visada.

Komentarai  

0 #1868 JudyIdiok 2019-11-15 12:00
propecia cost suhagra 50 price in india cafergot over the counter cipro 500 mg tablet cost buy doxycycline south africa fluoxetine 20 mg capsule prednisolone 5mg tablets generic cialis over the counter wellbutrin generic levitra generic
Cituoti
0 #1867 LisaIdiok 2019-11-15 11:58
xenical generic price
Cituoti
#1866 angems 2019-11-15 11:01
Payday loans clarksville tn http://paydaymyonline.com payday loan alternative
Cituoti
0 #1865 AmyIdiok 2019-11-15 10:39
prednisone otc canada
Cituoti
0 #1864 DenIdiok 2019-11-15 10:20
trazodone medication prednisone 10mg cost fluoxetine 5 mg capsules metformin 500 mg tablet price
Cituoti
0 #1863 bleanna 2019-11-15 10:16
Most effective cialis pills http://cialisdbrx.com list of cialis tablets
Cituoti
0 #1862 icegree 2019-11-15 09:58
Are viagra without doctor prescription honourable for type 2 diabetes? Bananas Also Contain Fiber, Which May Demote Blood Sugar Spikes. In in to starch and sugar, a medium-sized banana contains 3 grams of fiber. Everyone, including diabetics, http://viagrawithoutdoctorapproval.com no prescription needed viagra should take in nourishment average amounts of dietary fiber due to its potential constitution benefits. April 23, 2019 18:47
Cituoti
0 #1861 KimIdiok 2019-11-15 09:40
clomid for sale canada
Cituoti
0 #1860 CarlIdiok 2019-11-15 09:24
generic propecia cost amoxicillin 500mg capsule over the counter buy nolvadex cafergot online australia metformin otc usa
Cituoti
0 #1859 JackIdiok 2019-11-15 08:29
trazodone 100 mg tamoxifen citrate nolvadex for sale medication hydrochlorothiazide 12.5 mg amoxicillin 875 125 mg tadacip online uk
Cituoti
0 #1858 emarve 2019-11-15 08:22
Tadalafil api cialis generic buy cheap cialis online order usa cialis online
Cituoti
#1857 soyday 2019-11-15 08:00
No document loans payday loans quick cash locations
Cituoti
#1856 unlili 2019-11-15 07:59
Ez cash advance http://paydaymyonline.com loans killeen tx
Cituoti
0 #1855 Broolo 2019-11-15 07:18
Overdose on cialis pharmacy buy cialis online buy cialis online canada buy
Cituoti
#1854 uncors 2019-11-15 05:56
Loans with poor credit payday loans online cash in an hour
Cituoti
#1853 Reubbict 2019-11-15 05:17
Bad credit loans nj payday loans loans killeen tx
Cituoti
0 #1852 JasonIdiok 2019-11-15 05:13
generic celebrex 200mg price order cialis online in canada furosemide 20 mg amoxicillin australia generic proscar online buy clomid buy retin a suhagra without prescription synthroid uk medication robaxin 500
Cituoti
0 #1851 JaneIdiok 2019-11-15 04:25
can you buy clomid without a prescription
Cituoti
0 #1850 enrinly 2019-11-15 03:27
How much is cialis pills shop buy generic cialis online tadalafil research chemicals cialis pills
Cituoti
0 #1849 Jornemob 2019-11-15 02:59
Viagra adalah cialis pills buy cialis online buy cialis cheap
Cituoti
0 #1848 propneva 2019-11-15 02:33
Buying cialis online http://cialisdbrx.com cialis tablets uk
Cituoti
#1847 collerN 2019-11-15 01:03
Pay advance loans payday loans online loan website
Cituoti
#1846 Abelals 2019-11-15 00:43
Check advance loans cash advance loans fast cash
Cituoti
#1845 shousty 2019-11-14 22:01
Choice personal loans cash advance personnal loan
Cituoti
0 #1844 MaryIdiok 2019-11-14 21:19
tretinoin cream azithromycin 500mg cafergot cost hydrochlorothiazide 50mg retin a buy prednisone cream tadalafil 5mg wellbutrin 150 mg zithromax price canada clomid canada buy
Cituoti
0 #1843 roottox 2019-11-14 21:12
Cheap cialis tablets http://cialisdbrx.com kamagra cialis pharmacy
Cituoti
0 #1842 JaneIdiok 2019-11-14 21:11
buy suhagra 100mg
Cituoti
#1841 Edgessy 2019-11-14 20:34
Loans with bad credit rating http://paydaymyonline.com loan for bad credit monthly payments
Cituoti
0 #1840 KimIdiok 2019-11-14 20:27
600mg wellbutrin
Cituoti
0 #1839 Abdul 2019-11-14 19:26
tadalafil beneficios cialis generic: http://www.cialisle.com/ tadalafil precios generic cialis: http://cialisle.com tadalafil
le moins cher what are tadalafil tablets for http://cialisle.com/ what is
the difference between tadalafil and sildenafil
Cituoti
0 #1838 AmaksWAr 2019-11-14 19:19
Cialis mail order definition buy cheap cialis online generic cialis overnight shipping cost
Cituoti
0 #1837 Loyasse 2019-11-14 18:15
Cialis tadalafil tablets buy cialis online purchasing cialis pharmacy
Cituoti
0 #1836 JoeIdiok 2019-11-14 17:49
amoxicillin price in india where to buy doxycycline over the counter buy brand name celebrex azithromycin 250 mg pill buy dapoxetine online usa buy prednisone order brand name cialis online zithromax pills online levitra for sale where can i buy xenical
Cituoti
#1835 Edgessy 2019-11-14 17:35
Easy personal loans online http://paydaymyonline.com fast cash lenders
Cituoti
0 #1834 MarkIdiok 2019-11-14 16:31
buy xenical 120 sildenafil online uk where can i buy cipro online synthroid 75 cost of generic propecia
Cituoti
0 #1833 Zessenup 2019-11-14 15:32
viagra stories
http://viagrawithoutdoctorbest.com - generic viagra dangers
howtogetviagra
generic viagra fast delivery
- diabetes viagra
symptoms of ed
Cituoti
#1832 widgenO 2019-11-14 15:24
Payday loans loveland co payday loans online need a loan with bad credit fast
Cituoti
0 #1831 EyeIdiok 2019-11-14 15:19
buy generic viagra online pharmacy tretinoin cost buy generic dapoxetine online buy xenical prednisolone 25 furosemide 20 mg generic proscar australia can i order cialis online zithromax otc usa buy cipro 500mg online
Cituoti
0 #1830 LisaIdiok 2019-11-14 15:13
buy xenical
Cituoti
#1829 shousty 2019-11-14 14:42
Online payday advance direct lenders payday loans cash now loans
Cituoti
0 #1828 finkevy 2019-11-14 14:25
Buy cialis on line buy generic cialis online women who take cialis pharmacy cialis
Cituoti
0 #1827 ZteveCib 2019-11-14 14:08
viagra soft drug generic levitra propecia store viagra
http://viagforsale.com - viagra generic canadian pharmacy
viagra 5mg canada jump to
viagra 100mg pills for men
- how does viagra work custombbs.cgi
viagra for females
Cituoti
0 #1826 MiaIdiok 2019-11-14 14:04
dapoxetine nz robaxin 500 40 mg fluoxetine daily tadacip 10 mg price in india sildenafil 1000 mg can you buy cipro online canadian pharmacy viagra
Cituoti
0 #1825 AlanIdiok 2019-11-14 13:47
xenical pills buy furosemide celebrex cap 200mg azithromycin 500 mg mexico tadacip online uk generic propecia where to buy clomid tablets buy doxycycline medication fluoxetine 20 mg suhagra 500 order levitra online canada buy viagra without prescription robaxin cost tretinoin cream price buy prednisolone tablets tadalafil generic generic prednisone over the counter wellbutrin generic price sildenafil daily can i buy nolvadex over the counter
Cituoti
0 #1824 assils 2019-11-14 13:32
Order cialis online 37.5 http://cialisdbrx.com splitting cialis pills
Cituoti
#1823 amogDiom 2019-11-14 13:17
Loans quick and easy http://paydaymyonline.com need personal loan now
Cituoti
0 #1822 CarlIdiok 2019-11-14 11:36
cipro 500 mg price wellbutrin 75 mg tablet synthroid sildenafil pharmacy order cialis canada 1500 mg amoxicillin cafergot uk
Cituoti
0 #1821 KiaIdiok 2019-11-14 10:47
retin a buy
Cituoti
#1820 achield 2019-11-14 10:16
Payday loans appleton wi payday loans online america cash loans
Cituoti
#1819 Shoomy 2019-11-14 09:51
Apply for personal loan with bad credit cash advance bad credit payday loan direct lenders
Cituoti
0 #1818 AmyIdiok 2019-11-14 09:23
buy doxycycline
Cituoti
0 #1817 JasonIdiok 2019-11-14 07:47
metformin 500 mg price india buy tadalafil buy tadacip with paypal buy azithromycin buy nolvadex trazodone tablets uk buy sildenafil 100mg uk celebrex 200 2 furosemide buy proscar canada
Cituoti
#1816 Kninna 2019-11-14 07:03
Cash loans direct lenders payday loans direct loan servicing center
Cituoti
0 #1815 JoeIdiok 2019-11-14 06:50
celebrex 200 mg buy online sildenafil generic generic propecia cost cafergot online pharmacy cipro where to buy dapoxetine in us order viagra europe tadalafil generic can you buy doxycycline over the counter in mexico hydrochlorothiazide 12.5 mg
Cituoti
0 #1814 JoeIdiok 2019-11-14 06:38
levitra cost propecia cost proscar cipro 500 mg cafergot cost trazodone generic robaxin 750 mg how to get viagra tablets in india best sildenafil buy retin a 05 online
Cituoti
0 #1813 SueIdiok 2019-11-14 06:37
hydrochlorothiazide tablets xenical price buy retin a cipro metformin buy india buy nolvadex online cheap proscar buy prednisolone fluoxetine 20 mg price order generic propecia robaxin 500 sildenafil generic suhagra 200 mg tretinoin 0.04 gel tadalafil price levitra 20 mg online amoxicillin over the counter uk synthroid 88 mg wellbutrin 300 tadalafil 20mg price
Cituoti
0 #1812 hIxerry 2019-11-14 06:19
Generic cialis ship to canada buy cheap cialis online diabetes cialis tablets
Cituoti
0 #1811 MarkIdiok 2019-11-14 06:19
robaxin 750 mg price buy dapoxetine pills canadian pharmacy viagra order hydrochlorothiazide over the counter fluoxetine 20mg tretinoin cream wellbutrin coupon cafergot
Cituoti
#1810 Appoisy 2019-11-14 05:41
Personal short term loans http://paydaymyonline.com loan for 2000
Cituoti
0 #1809 enrinly 2019-11-14 05:11
Natural forms of viagra cialis pills cialis buy cialis online how much are viagra pills cialis 20mg
Cituoti
0 #1808 PaulIdiok 2019-11-14 04:51
tadalafil coupon fluoxetine 20 mg medication best sildenafil generic prednisolone 5mg wellbutrin 300 mg
Cituoti
#1807 Spomia 2019-11-14 02:53
Bad credit personal loans massachusetts payday loans online no fuss payday loans
Cituoti
#1806 ornaph 2019-11-14 02:41
Unsecured loans bad credit no broker http://paydaymyonline.com cash quick
Cituoti
#1805 soanna 2019-11-14 02:30
Emergency payday loans online cash advance how does cash advance work
Cituoti
0 #1804 Gogimife 2019-11-14 01:23
Sale cheap generic cialis buy cheap cialis online buy cialis pills generic cialis a
Cituoti
0 #1803 JackIdiok 2019-11-14 01:22
cost of metformin 500 mg buy cipro online usa tadalafil cost can i buy prednisone over the counter in usa robaxin 750 uk
Cituoti
0 #1802 Axoplam 2019-11-14 00:53
Cialis online order buy cialis online order generic cialis
Cituoti
0 #1801 epibia 2019-11-14 00:30
Tadalafil buy generic cialis http://cialisdbrx.com no prescription cialis online pharmacy
Cituoti
#1800 itadema 2019-11-14 00:26
Direct cash advance lenders payday loans online cash advance omaha ne
Cituoti
#1799 Appoisy 2019-11-13 23:47
Same day pay day loan payday loans personal loan transfer
Cituoti
0 #1798 KimIdiok 2019-11-13 23:46
order cialis online
Cituoti
#1797 gubrerot 2019-11-13 22:28
Get loans now http://paydaymyonline.com payday loans interest rates
Cituoti
#1796 kehesy 2019-11-13 19:36
One day loans payday loans online small loans fast
Cituoti
#1795 Idearia 2019-11-13 19:28
Payday loans and more http://paydaymyonline.com quick credit
Cituoti
#1794 unlili 2019-11-13 19:15
Lenders loans payday loans lenders for people with bad credit
Cituoti
0 #1793 AmyIdiok 2019-11-13 17:23
fluoxetine capsule 10mg
Cituoti
0 #1792 mevebare 2019-11-13 17:15
Cialis cost buy cheap cialis online canadian pharmacy online cialis
Cituoti
#1791 achield 2019-11-13 17:08
How to get loan with bad credit payday loans online quick pay day loan
Cituoti
#1790 omindy 2019-11-13 16:26
How to get loan cash advance need money today
Cituoti
0 #1789 Namppiex 2019-11-13 16:10
Sporanox msds cialis pills buy cialis online buy cialis online india
Cituoti
0 #1788 JudyIdiok 2019-11-13 16:09
buy clomid 50mg online uk order cialis online us pharmacy buy levitra 100mg canadian pharmacy viagra buy metformin 500 zithromax price synthroid 50 mg buy retin a buy tadalafil online amoxicillin 875 mg price
Cituoti
0 #1787 DenIdiok 2019-11-13 14:23
retin a buy synthroid where to buy generic viagra in canada prednisolone buy usa order cialis canada hydrochlorothiazide 25 mg cost levitra 10mg dapoxetine 60 mg buy online in india
Cituoti
0 #1786 Lawerence 2019-11-13 13:51
ago stock aside viagra: http://viacheapusa.com/ weekly pizza left edge under sale generic viagra online pills: http://viacheapusa.com/ wrong surgery then reserve http://viacheapusa.com/ where usual
Cituoti
0 #1785 EyeIdiok 2019-11-13 12:44
tadalafil 2 synthroid 025 mg hydrochlorothiazide tabs 12.5 mg xenical by roche buy prednisone online drug celebrex tretinoin cream generic proscar no prescription trazodone 150 mg suhagra
Cituoti
0 #1784 Zessenup 2019-11-13 12:42
viagra uk supply
http://viagrawithoutdoctorbest.com - online viagra usa
viagra 20 mg 8 table website
viagra online canada pharmacy
- viagra dosing options status
no prescription india generic viagra
Cituoti
#1783 outfima 2019-11-13 12:02
Get personal loan payday loans online payday loans in memphis
Cituoti
#1782 ornaph 2019-11-13 11:58
Bad credit online loans http://paydaymyonline.com payday loans in maine
Cituoti
0 #1781 Gogimife 2019-11-13 11:49
Generic cialis 20mg ebay mexico buy cialis online viagra average age cialis generic
Cituoti
#1780 Spomia 2019-11-13 11:42
Loan for bad credit history payday loans bayside payday loans
Cituoti
0 #1779 Noiple 2019-11-13 11:28
Buy cialis online in canada http://cialisdbrx.com cialis online
Cituoti
0 #1778 Morgan 2019-11-13 11:01
nota aifa tadalafil cialis
generic: http://cialisle.com/ tadalafil pancreatitis generic
cialis: http://www.cialisle.com/ how much liquid tadalafil to take tadalafil
tadacip 20 mg http://cialisle.com tadalafil effectiveness

Feel free to visit my web blog cialis price
costco: http://cialisle.com/
Cituoti
0 #1777 MaryIdiok 2019-11-13 10:04
suhagra 25 mg buy online india buy clomid canada fluoxetine 20 mg capsule sildenafil 50 mg online india trazodone generic price buy synthroid 175 mcg tadacip 20 mg price in india wellbutrin price generic tadalafil coupon tadalafil 20 mg over the counter
Cituoti
#1776 Fetkeype 2019-11-13 09:31
Where to get a loan with no credit payday loans online payday advance san diego
Cituoti
#1775 acurge 2019-11-13 08:52
Emergency loans with bad credit cash advance personal loans louisville ky
Cituoti
0 #1774 KiaIdiok 2019-11-13 08:47
metformin 2
Cituoti
#1773 Spomia 2019-11-13 07:32
Cash loans online fast http://paydaymyonline.com high acceptance payday loan
Cituoti
0 #1772 LisaIdiok 2019-11-13 05:25
clomid australia buy
Cituoti
#1771 flouptub 2019-11-13 04:33
Easy loans for bad credit payday loans online payday loans bad credit no brokers
Cituoti
#1770 goohync 2019-11-13 04:33
Bad credit loans texas http://paydaymyonline.com microlending websites
Cituoti
0 #1769 mexiacab 2019-11-13 04:11
Voucher cialis generic drugs buy buy generic cialis online canada cialis generic runny nose
Cituoti
0 #1768 JaneIdiok 2019-11-13 03:43
metformin 500 mg tablet
Cituoti
0 #1767 PaulIdiok 2019-11-13 03:07
buy retin a can i buy metformin over the counter in australia buy cheap trazodone suhagra 200 mg buy doxycycline
Cituoti
0 #1766 effola 2019-11-13 03:03
Cialis 10mg or 20mg buy cialis online does generic cialis really work
Cituoti
#1765 soyday 2019-11-13 02:08
Quick little loans payday loans online online money loans
Cituoti
0 #1764 AlanIdiok 2019-11-13 01:38
canadian levitra online buy prednisolone 5mg tabs cost of azithromycin 500 mg furosemide 20 mg buy amoxicillin 250mg retin a no prescription proscar medication tretinoin cream price india viagra tablet price online celebrex 200 mg price comparison where to buy doxycycline robaxin 500 metformin 500 pill generic xenical online propecia cost tadacip 20 mg tablets india cipro dapoxetine tablets over the counter zithromax pill cheapest tadalafil prices
Cituoti
0 #1763 MiaIdiok 2019-11-13 01:34
azithromycin 500mg clomid 50mg tablets uk
Cituoti
#1762 bruibre 2019-11-13 01:29
Need a loan now payday loans getting a loan
Cituoti
0 #1761 Aubrey 2019-11-13 00:39
pharmacological action of sildenafil citrate generic viagra online: http://viabsbuy.com sildenafil citrate + fluoxetine viagra: http://viabsbuy.com sildenafil emea canada sildenafil
citrate 100mg http://viabsbuy.com mecanismo de accion del citrato de sildenafil
Cituoti
#1760 Icethar 2019-11-13 00:16
Money fast now http://paydaymyonline.com small loans for bad credit
Cituoti
0 #1759 arraDay 2019-11-12 23:16
Cialis 20 mg online buy cheap cialis online cheap cialis soft
Cituoti
0 #1758 ZefinAsped 2019-11-12 23:07
cheap genuine viagra online trusted uk
http://viagforsale.com - generic viagra tab
viagra a244531
side effects of generic viagra
- viagra 20mg side effects board index
viagra dosing instructions not logged in
Cituoti
0 #1757 immoria 2019-11-12 22:43
Buy cheap generic cialis in online drugstore buy buy cialis online buy cialis online without
Cituoti
0 #1756 ReltFref 2019-11-12 22:21
Cialis online http://cialisdbrx.com buy cialis in mexico cialis
Cituoti
0 #1755 SueIdiok 2019-11-12 21:42
price of metformin in canada how much is celebrex buy xenical buy tadalafil online uk robaxin 500 mg coupon retin a 25 clomid uk generic azithromycin online cafergot no prescription synthroid 0.25 mg fluoxetine 20 mg buy online buy trazodone wellbutrin 75 buy nolvadex tablets best propecia brand generic levitra online buy prednisone online tadalafil buy zithromax buy suhagra 50mg
Cituoti
#1754 prielf 2019-11-12 20:58
Loan companies for people with bad credit payday loans payday loans in los angeles
Cituoti
0 #1753 EyeIdiok 2019-11-12 20:51
suhagra 100mg cheap doxycycline tablets cost sildenafil daily buy prednisolone tablets furosemide cost australia zithromax coupon cafergot tab 100 mg proscar cheap hydrochlorothiazide tablets robaxin 750 mg
Cituoti
#1752 shousty 2019-11-12 18:54
Ways to get cash fast payday loans online pay day loans las vegas
Cituoti
#1751 Appoisy 2019-11-12 18:14
Borrow money online cash advance private loan
Cituoti
#1750 Lottsota 2019-11-12 17:05
Money lending sites http://paydaymyonline.com loan 500
Cituoti
0 #1749 Geokejug 2019-11-12 17:01
Australia buy ch eap cialis online http://cialisdbrx.com buy cialis 20mg price
Cituoti
0 #1748 MaryIdiok 2019-11-12 16:53
buy trazodone proscar for sale australia buy wellbutrin online australia amoxicillin 500 xenical price buy prednisolone online pharmacy viagra tretinoin gel for sale generic tadalafil cost metformin 500 mg
Cituoti
0 #1747 Beatris 2019-11-12 16:02
under gas cenforce: http://cavalrymenforromney.com/ forth bird elsewhere instance http://cavalrymenforromney.com/ direct birthday away she cenforce: http://cavalrymenforromney.com/ slow
computer
Cituoti
0 #1746 DenIdiok 2019-11-12 15:26
buy generic proscar tadalafil tablet buy online tadalafil 250 amoxicillin synthroid tadacip
Cituoti
0 #1745 Natisha 2019-11-12 15:14
s http://cialisles.com/ cialis.com, before cialis moins cher lille cialis: http://cialisles.com and cialis
20 mg.

Stop by my web page cialis online pharmacy: http://www.cialisles.com/
Cituoti
0 #1744 DuffHifs 2019-11-12 15:10
Buying cialis in canada fast shipping buy cheap cialis online generic cialis tadalafil maintain an erection cialis
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode