Metelių regioniniame parke bus paleistas rekordinis balinių vėžlių skaičius

Penktadienį Lietuvos zoologijos sodo specialistai į gamtą paleis rekordinį kiekį – 236 – balinių vėžlių.

Šie vėžliukai išsirito zoologijos sode iš pernai Metelių regioniniame parke surinktų kiaušinių, BNS sakė Lietuvos zoologijos sodo Komunikacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Gediminė.

Taip pat bus paleista 31 raudonpilvė kūmutė (varlė).

Zoologijos sodas nuo 2011 metų dalyvauja projekte, skirtame gausinti balinių vėžlių populiaciją Dzūkijos regione.

Numatyta, kad Lietuvos zoologijos sodo specialistai iš netinkamose vietose esančių balinių vėžlių lizdaviečių surinktus kiaušinius inkubuoja, išsiritusius jauniklius paaugina ir paruošia išleisti į laisvę. 

Pasak L. Gediminės, į gamtą jau paleista 418 balinių vėžlių.

Balinis vėžlys – vienintelė vėžlių rūšis, gyvenanti Lietuvos gamtoje. Šie gyvūnai įrašyti ir į tarptautinę, ir į Lietuvos raudonąsias knygas, jie saugomi visose Europos Sąjungos šalyse.

Vėžlių šarvas – alyvinės spalvos arba rudas, juodas, iki 30 cm ilgio. Šie vėžliai yra ilgaamžiai – gali sulaukti ir 100 metų. Jie minta vandens ir sausumos gyvūnais, daugiausiai nariuotakojais. Sausumoje baliniai vėžliai praleidžia nedaug laiko, dažniausiai kepinasi saulėje ant vandens telkinyje gulinčių rastų ar kupstų, žiemoja įsirausę į dumblą.

Prieš šimtą metų šie vėžliukai gyveno visoje Lietuvos teritorijoje, bet pradėjus aktyviai melioruoti laukus, jų buveinės sunaikintos.

Autorė: Jūratė Skėrytė

Vilnius, birželio 14 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode