Karalaitee

 

Kabulą trečiadienio rytą sukrėtė galingas sprogimas, po kurio virš miesto pakibo didžiulis dūmų debesis ir išdužo daugybės pastatų langai, pranešė pareigūnai ir liudininkai.

Buvo sužaloti mažiausiai 34 žmonės, kurie buvo hospitalizuoti, pranešė Sveikatos ministerijos atstovas Wahidullah Mayaras (Vahidula Majaras).

Incidentas įvyko apie 9 val. vietos (7 val. 30 min. Lietuvos) laiku vakariniame Kabulo rajone, nurodė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Nasratas Rahimi (Nasratas Rahimis).

Apie aukas kol kas neskelbiama, atsakomybės už sprogimą neprisiėmė jokia grupuotė.

„Išgirdau didžiulį sprogimą, išdužo visi mano parduotuvės langai – visur skraidė stiklas“, – naujienų agentūrai AFP pasakojo vienos parduotuvės savininkas Ahmadas Salehas.

„Man sukasi galva ir vis dar nežinau, kas įvyko, bet maždaug 20 parduotuvių, esančių apie kilometro spinduliu nuo sprogimo vietos, langai yra išdužę“, – pridūrė jis.

Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše taip pat girdėti šūviai. Apie tai praneša ir liudininkai.

Dažna išpuolius Afganistane vykdančių grupuočių taktika yra po mirtininko sprogdinimo surengti ginkluotų užpuolikų ataką.

Jungtinių Tautų duomenimis, vien liepos mėnesį Afganistane žuvo daugiau kaip 1 500 civilių, ir tai yra daugiausia žuvusiųjų per vieną mėnesį per pastaruosius dvejus metus.

Pastarosiomis savaitėmis šalyje ir sostinėje suintensyvėjo smurtas, artėjant rugsėjo 28-osios Afganistano prezidento rinkimams ir tebesitęsiant JAV deryboms dėl taikos susitarimo su Talibanu.

Kabulas, rugpjūčio 7 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode