Paplūdimio tinklinio fiestoje Klaipėdoje – lietuvaičių laimėtas setas iki 38 taškų

Šį savaitgalį pačioje Klaipėdos širdyje – Teatro aikštėje – praūžė pirmasis tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras „Amber Cup-Kredito garantas“. Šis renginys viršijo visus lūkesčius ir gali tapti nauju postūmiu Lietuvos paplūdimio tinklinio populiarumui.

Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos ir VšĮ „Klaipėdos pliažo tinklinio“ klubo organizuotas renginys pritraukė moterų paplūdimio tinklinio komandas iš 12 valstybių. Abi dienas Klaipėdos centre šis renginys traukė tinklinio mėgėjų ir praeivių dėmesį, todėl tribūnos viso turnyro metu buvo perpildytos.

Organizatoriai tikisi, kad šis renginys taps nuolatiniu. Lietuvos tinklinio federacija (LTF) prisidėjo prie to, kad šis turnyras gautų oficialių varžybų statusą, o tai suteikė galimybę į turnyrą pakviesti pajėgias komandas iš visos Europos. Ateityje šis turnyras, kurio prizinį fondą sudaro 5 tūkst. eurų, galėtų būti įtrauktas į FIVB kalendorių ir jame būtų kovojama dėl pasaulio reitingo taškų.

Šio renginio nebūtų ir be Klaipėdos savivaldybės indėlio. Būtent toks privataus klubo ir miesto bendradarbiavimas gali tapti puikiu pavyzdžiu organizuojant tarptautinius renginius ir padarant puikią reklamą tiek miestui, tiek sporto šakai, tiek visai valstybei.

„Klaipėda parodė puikų pavyzdį, kaip galima padaryti gerą tinklinio šventę ypatingoje vietoje. Ji pritraukė daug žmonių, ypač tokių, kurie galbūt nebūtų sužinoję apie renginį, jeigu jis nebūtų vykęs miesto centre. Džiugu, kad privatus klubas, miestas ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla pademonstravo, kaip galima įgyvendinti gražias idėjas, – kalbėjo LTF prezidentas Darius Čerka. – Tokia praktika yra įprasta visame pasaulyje. Pavyzdžiui, Jūrmaloje (Latvija) visi dideli paplūdimio tinklinio turnyrai vyksta miesto iniciatyva ir būtent miestas yra pagrindinis investuotojas, rėmėjas ir organizatorius. Tuo tarpu tinklinio federacija tvarko žaidėjų iškvietimo bei leidimų ir vizų gavimo klausimus, palaiko ryšį ir tarpininkauja su tarptautinėmis organizacijomis“.

Lietuvoje jau ne kartą buvo sėkmingai surengti CEV turnyrai, Europos jaunimo čempionatai ir Kontinentinės taurės etapai. Jie vyko Vilniaus centre esančiuose aikštynuose.

„Puikiai parinktoje lankomoje vietoje rengiamas turnyras garantuoja žiūrovų skaičių, todėl bendras vaizdas visada bus puikus. Taip pat žmonėms, norintiems pamatyti gerą renginį, nereikia kažkur toli važiuoti ir jie gali prasmingai leisti savo laisvalaikį. Manau, kad kiti miestai gali pasinaudoti puikiu Klaipėdos pavyzdžiu“, – pridūrė D.Čerka, dar kartą padėkojęs turnyro organizatoriams.

„Amber Cup-Kredito garantas“ turnyre varžėsi ir viena Lietuvos pora – Ieva Dumbauskaitė ir Irina Zobnina. Ji užėmė penktąją vietą.

Labiausiai įsimintinas turnyras momentas buvo grupės etape, kuomet dėl patekimo į ketvirtfinalį lietuvės žaidė su baltarusėmis Viktorija Siakretava ir Lizaveta Chabai. Pirmąjį setą lietuvės laimėjo po neįtikėtino trilerio 38:36. Vėliau mūsiškės užtikrintai laimėjo antrąjį setą 21:12 ir žengė į ketvirtfinalį.

Sekmadienį vykusiame ketvirtfinalyje mūsiškės 0-2 (10:21, 19:21) pralaimėjo čekėms Miroslavai Dunarovai bei Marie-Sarai Stochlovai.

Turnyre triumfavo ukrainietės Iryna ir Anna Machno. Jos finale 2-0 (22:20, 21:15) įveikė austres Evą Freiberger ir Valerie Teufl.

Mažajame finale ispanės Amaranta Fernandez Navarro ir Angela Lobato 2-0 (21:13, 21:12) pranoko čekes M. Dunarovą bei M-S. Stochlovą.

Vilnius, birželio 30 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode