Petreikis
Karalaitee

Kalakutienos šašlykas

 

Reikės:

1 kg „Arvi kalakutai“ kalakutų šlaunelių mėsos be odos

apie 200 ml sulčių (apelsinų ar obuolių)

saujelės čiobrelių

1 šaukštelio rozmarinų lapelių

½ šaukštelio saldžiosios paprikos miltelių

1 šaukštelio tarkuotų apelsinų ar citrinų žievelių

druskos

3 šaukštų aliejaus

1 baklažano

1 cukinijos

1 raudonojo svogūno

medinių iešmelių

Ar kada kepėte kalakutienos šašlyką? Pabandykite – tikrai nenusivilsite. Tik būkite gudrūs ir šašlykui naudokite kalakutienos šlaunelių mėsą, kuri yra riebesnė, todėl net iškepta grilyje išliks sultinga. O ir prisivalgę tokio šašlyko nesijausite apsunkę, nes kalakutiena greičiau ir lengviau virškinama nei kiauliena. Kepant ar verdant kalakutieną labai svarbu sekti kepimo (ar virimo) laiką ir temperatūrą. Kalakutiena bus puikiai iškepta, kai temperatūra produkto viduryje pasieks 72 laispnius.

Ruošdami marinatą kalakutienai (ir apskritai paukštieną) neapsieisite be dviejų dalykų – rūgšties ir riebalų, tad drąsiai naudokite apelsinų ar obuolių sultis (tinka ir paprastos iš pakelių). Tiks ir kiviai, tik su jais mėsą marinuokite ne ilgiau nei pusvalandį. Na, o aliejus padės rūgštims giliau įsiskverbti į kalakutieną ir neleis mėsai kepant išsausėti.

Gaminame: supjaustome kalakutų šlaunelių mėsą vidutinio dydžio kubeliais. Sudedame į dubenį, užpilame stikline sulčių, pabarstome druska, smulkintomis žolelėmis, prieskoniais, apelsino žievelėmis ir „masažuojame“, kol skystis susigers į mėsą.

Paliekame šaltai pasimarinuoti 2–3 valandas. Prieš kepdami sulaistome aliejumi ir įtriname į mėsą, aliejus suteiks sultingumo kepant ir išsaugos mėsos sultis.

Baklažanus ir cukinijas supjaustome 2–3 cm storio griežinėliais ir juos dar padalijame pusiau. Svogūną nulupame ir supjaustome žiedais. Veriame ant iešmelių kalakutienos gabaliukus, atskirdami juos daržovėmis.

Kepame ant grotelių pavartydami apie 20 minučių, kol gražiai paruduos. Patiekiame su bulguru ir graikišku jogurtu.

Beatosvirtuve.lt

Powered by BaltiCode