Šimtalapio pusbrolis iš Slovėnijos

 

Reikės:

10 filo tešlos lakštų

160 g sviesto

Aguonų įdarui:

150 g aguonų sėklų

80 g cukraus

žiupsnio cinamono

100 ml karšto pieno

Obuolių įdarui:

7-8 vidutinio dydžio rūgštesnių obuolių

1/2 citrinos žievelės

1 šaukšto citrinos sulčių

80 g cukraus

žiupsnio cinamono

Varškės įdarui:

250 g pusriebės varškės

200 g grietinės

1 kiaušinio

2 šaukštelių vanilinio cukraus

100 g cukraus

Riešutų įdarui:

200 g bertoletijų ar graikinių riešutų

80 g cukraus

5-6 šaukštų pieno

Pabaigai:

2-3 šaukštų grietinės

1 šaukšto pieno

1 šaukšto cukraus pudros

„Kaiser Cuisine Line” kepimo formos (39,5X28X5cm).

Prekmurska gibanica, kepinys, kilęs iš Slovėnijos, Prekmurje regiono. Tai Vidurio Europoje gan dažnai sutinkamas pyragas, kuris gaminamas sluoksniuojant ploną tešlą su aguonomis, įvairiais vaisiais ar uogienėmis, varške ir riešutais. O man jis kažkiek primena mūsų visų mėgstamą šimtalapį.

Reikia tik sulaukti savaitgalio, pasirūpinti  reikiamais produktais, gera kepimo forma ir nerti į šį gaminimo malonumą. Šiam įspūdingam receptui tikrai prireiks patikimos kepimo formos aukštais kraštais – tokia privaloma visuose namuose. Jei vis dar svarstote, kokią įsigyti, rekomenduočiau rinktis pagal šeimos dydį ir gamintoją. Kepimo forma turėtų būti ne per gili, bet su pakankamai aukštais kraštais (kad mūsų taip mėgstamas bulvių plokštainis patogiai įsitaisytų), pakankamai sunki (nes tos pūko lengvumo blėkelės netrukus persuks savo dugnus), pakankamai graži (nes neretai norisi joje patiekalą patiekti tiesiai ant stalo), dar svarbu, kad gerai plautųsi ir nereikėtų valandų valandas mirkyt, o paskui gramdyt.

Žodžiu, rinkitės gerą daiktą, o ne vienkartinį, kuris paskui tik vietą spintelėse ir stalčiuose užims. Man šiuo klausimu jau seniai sukt galvos nebereikia –  visos kepimo formos į mano virtuvę atkeliauja iš „Gerduva“ parduotuvės ir yra paženklintos „Kaiser“ gamintojo ženklu. Aš ir „Beatos virtuvės“ kolektyvas išbandėme ne vieną šio vokiečių gamintojo formą ir šįkart šiam neįtikėtino skonio desertui iškepti naudosime universalią kepimo formą „Kaiser Cuisine Line“.

Taigi pasirūpinę tinkamo dydžio blėkele su nepridegančia danga, einame pirkti šaldytos filo tešlos, laikome šaldytuve jei gaminsite tą pačią dieną, o jei pirksite iš anksto, tai filo tešlą saugokite šaldiklyje, o prieš gaminant, palaikykite šaldytuve, kad atšiltų ir nebūtų visai sušalusi tešla.

Kaip jau supratote, tešlos gaminti čia nereikės, todėl einame iškart prie įdarų: aguonas užplikome karštu pienu ir sutriname trintuve ar maisto kombainu, sumaišome su cukrumi, cinamonu ir atidedame. Riešutus taip pat susmulkiname maisto kombainu su cukrumi ir tada sumaišome su pienu, kad būtų drėgnesni. Varškę sumaišome su visais ingredientais ir sutriname trintuvu, kad liktų kuo mažiau gumulėlių.

Obuolius nuskutame ir sutarkuojame burokine tarka, nutarkuojame citrinos žievelę ir įspaudžiame citrinos sultis, supilame cukrų ir cinamoną.

Įkaitiname orkaitę iki 175C. Sviestą išlydome keptuvėje ir konditerine šluotele patepame „Kaiser Cuisine Line” kepimo formos dugną.

Klojame filo tešlos lakštą ir aptepame šluotele sviestu. Dedame pusę aguonų masės, išlyginame ir užklojame tešlos lakštu. Vėl patepame lydyto sviesto. Dedame pusę obuolių masės, uždedame tešlos, aptepame sviestu. Dedame pusę varškės kiekio, uždedame tešlos, aptepame sviestu, dedame pusę riešutų masės ir kartojame sluoksnius kol sudedame visus įdarus.

Viršutiniam ir paskutiniam sluoksliui uždedame du tešlos lakštus, aptepame lydytu sviestu. Sumaišome grietinę su pienu ir cukraus pudra ir šluotele aptepame pyrago viršų. Šauname į orkaitę ir kepame valandą.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode