Integruotos pamokos Sedos bibliotekoje

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filiale sausio 21 d. vyko dvi integruotos pamokos Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos moksleiviams.

Integruotą lietuvių kalbos ir literatūros pamoką gimnazijos IV a klasės moksleiviams vedė mokytoja Inga Šemetiene. Šios pamokos tema – lietuviškos spaudos draudimo laikotarpis. Pasinaudodama projektoriumi, kurį biblioteka gavo iš projekto „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“ lėšų, mokytoja parodė filmuką „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas 1864–1904“. Šis filmas vaikams suteikė daug informacijos, kuri tapo labai svarbi tolesnėms užduotims, nes buvo sprendžiamas testas, atsakinėjama į klausimus. Moksleiviai, suskirstyti į keturias grupes, lenktyniavo. Pamokos pabaigoje vyresniosios bibliotekininkės Janina Kelerienė ir Loreta Mickienė apibendrino pasiektus rezultatus, papasakojo apie Lietuvos šviesuolius Vincą Kudirką, Joną Basanavičių, Simoną Daukantą, Vaižgantą bei uždraustų lietuviškų mokyklų steigėją Motiejų Valančių.

Antroji integruota dorinio ugdymo pamoka prasidėjo filmo „Tiltas“ peržiūra. Šioje pamokoje dalyvavo I b gimnazijos klasės moksleiviai su dorinio ugdymo mokytoja Edita Kleinauskiene. Mokytoja pristatė filmo esmę. Gimnazistai, įdėmiai peržiūrėję filmą, kalbėjo apie žmogaus gyvenimo prasmę, meilę ir pasiaukojimą, prisiminė ir Kristaus pasiaukojimą už bedievius žmones.

Loreta MICKIENĖ

Sedos filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode