SSC

Populiariausi vardai 2017 metais - Matas ir Emilija

 

Pirmąjį 2017 metų pusmetį gimusiems berniukams dažniausiai suteikiamas Mato vardas, mergaitės dažniausiai pavadinamos Emilijomis, trečiadienį pranešė Registrų centras.

Šie vardai išstūmė 2016 metų antrąjį pusmetį populiariausiais tarp naujagimių buvusius Luko ir Liepos vardus.

Anot Registrų centro, Mato vardu šiuo metu pavadintų žmonių Lietuvoje iš viso yra apie 10 tūkst., Emilijos - maždaug 12,6 tūkstančio.

Pagal naujai suteikiamų vardų populiarumą 2017 metų pirmąjį pusmetį taip pat dominuoja berniukiški Dominyko, Luko, Kajaus, Nojaus, Jorio, Jokūbo, Domo, Jono ir Gabrieliaus bei mergaitiški Kamilės, Emos, Amelijos, Lėjos, Ievos, Gabijos, Sofijos, Viltės ir Austėjos vardai.

Šiuo metu Lietuvoje daugiausiai yra Vytautų - apie 35 tūkst. žmonių turi šį vardą. Populiariausias moteriškas vardas šalyje yra Irena. Šiuo vardu yra pavadintos apie 30 tūkst. mergaičių ar moterų.

Populiariausių vyriškų vardų dešimtuke taip pat yra ir Jono, Tomo, Antano, Mindaugo, Dariaus, Andriaus, Kęstučio, Manto ir Juozo vardai. Moteriškų vardų dešimtuke - Kristinos, Janinos, Linos, Onos, Danutės, Reginos, Rasos, Daivos ir Aldonos vardai.

Tarp rečiausių moteriškų vardų yra Radvyda, Almyda, Juranda, Rona, Larijana, Fajina, Emutė, Vasta, Zolina ir Novelė, o tarp vyriškų - Ašotas, Vergilijus, Haraldas, Jurūnas, Alviras, Boneventūras, Austris, Manius, Dzintaras ir Geidas.

Per pirmąjį 2017 metų pusmetį vardus pasikeitė ir Gyventojų registre tai patvirtino 109 asmenys.

Vilnius, liepos 12 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode