Išaiškinti žinomų alkoholinių gėrimų prekių ženklų klastotojai

Kauno teisėsauga pirmadienį išaiškino nelegalią garsių alkoholio gamintojų produktų klastočių gamyklą.

„Kauno mieste dienos metu sulaikyta transporto priemonė, kurioje rasta dalis skysčio, turinčio alkoholio kvapą, o vėliau patalpose rastas didelis kiekis, apie 20 tonų, skysčio, skleidžiančio alkoholio kvapą“, – žurnalistams antradienį sakė Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Egidijus Zuzevičius.

Nusikaltimu įtariami trys Kauno rajono gyventojai, sulaikyti du iš jų, atliktos kratos. Artimiausiu metu bus sprendžiama dėl kardomųjų priemonių įtariamiesiems skyrimo.

Po pusę metų trukusio žvalgybinio tyrimo įvykdžius operaciją vieno pramoninių Kauno kompleksų angare rasta apie 2 tūkst. vienetų trijų litrų talpos gėrimų, kurių vertė, manoma, 150 tūkst. eurų. Apie pusė jų – „Absolut“ degtinė. Policijos duomenimis, šie gėrimai buvo platinami už maždaug 16 eurų. Apžiūrint patalpas taip pat rasta dar 21 talpa su maždaug 20 tonų skysčio.

„Rasta itin profesionali įranga, skirta gamybai, išpilstymui ir daug įvairių pakuočių. Tai ir pakuotės popierinės įvairiems buteliams, ir stiklinė, popierinė tara, etiketės, imituojant tikrų gamintojų alkoholinius gėrimus“, – sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkė Rima Zieniuvienė.

Pasak jos, turima duomenų, kad alkoholis daugiausia buvo skirtas Skandinavijos rinkai, dalis jo galėjo būti platinama ir Lietuvoje. Įtariama, kad kaip alkoholiniai gėrimai sufasuotas sveikatai ypač pavojingas denatūruotas etilo alkoholis.

„Turime pagrindo manyti, kad šis skystis - denatūruotas etilo alkoholis, todėl noriu įspėti gyventojus, kad jeigu jie perka tariamai iš kažkur atgabentus alkoholinius gėrimus, kurie nėra pažymėti Lietuvos banderolėmis, jie rizikuoja savo gyvybe ir sveikata“, – kalbėjo ji.

Tarp padirbinėtų alkoholinių gėrimų - „Finlandia“, „Absout“, „Ruski Standart“ ir kitų žinomų stipriųjų alkoholinių gėrimų gamintojų prekiniai ženklai. Šia veikla įtariamieji galėjo verstis apie metus.

Už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Kaunas, lapkričio 8 d. (BNS).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode