Per sprogimą sužaloti du kariai

Antradienį kariuomenės poligone Švenčionių rajone, Pabradėje, per sprogimą sužaloti du kariai.

Tai Lietuvos kariai, BNS patvirtino Krašto apaugos ministerijos (KAM) atstovė Rūta Apeikytė.

Jos teigimu, kariai sužaloti nesunkiai.

„Karių gyvybei pavojus negresia“, - BNS sakė Kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Tomas Pakalniškis.

KAM nurodo, kad du Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai susižalojo vykdydami kovinio šaudymo pratybas su prieštankiniais granatsvaidžiais „Carl Gustaf“. Nelaimė įvyko apie 17 val. 30 min.

Kariams įvykio vietoje buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba ir jie buvo pristatyti į poligone esantį medicinos punktą. Atlikus pirminę karių apžiūrą buvo iškviesta greitoji medicininė pagalba. Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai iš Švenčionių ir Vilniaus nusprendė karius gabenti tolimesnei apžiūrai ir gydymui į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių kliniką.

Šiuo metu yra vykdomas įvykio tyrimas.

Kaip anksčiau skelbė KAM, pirmadienį Pabradėje esančiame Generolo Silvestro Žukausko poligone prasidėjo prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2016“.

Jose dvi savaites daugiau nei 1200 Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Kanados, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos karių turėtų treniruotis naikinti šarvuotą techniką ir kitus priešiškų pajėgų taikinius.

Apsikeisti patirtimi ir mokytis organizuoti tokio pobūdžio pratybas taip pat atvyksta kariai iš Ukrainos.

Kaip skelbta, šešių NATO valstybių prieštankinių vienetų kariai ir ginkluotės operatoriai pratybose „Medžiotojas“ dalyvauja su įvairia ginkluote, galinčia įveikti šarvuotą priešo techniką - pradedant vienkartiniais granatsvaidžiais, baigiant moderniomis raketinėmis sistemomis. 

Vilnius, gegužės 10 d. (BNS).

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode