Klaipėdoje atskleisti odontologijos klinikos ir Indijos piliečio apiplėšimai

Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai atskleidė odontologijos klinikos ir Indijos piliečio apiplėšimus.

Kovo mėnesį, dienos metu, buvo gautas pranešimas apie įvykdytą plėšimą vienoje iš Klaipėdos odontologijos klinikų, Tilžės g.

 Į kliniką įsiveržęs kaukėtas asmuo, grasindamas daiktu, panašiu į pistoletą, joje buvusios gydytojos ir slaugės reikalavo atiduoti pinigus. Asmuo išgąsdino ne tik klinikos darbuotojas, bet ir joje buvusią pacientę. Plėšiko grobis – 180 eurų bei 300 eurų vertės mobiliojo ryšio telefonas.

 Nustatyta, kad šį nusikaltimą įvykdė ankščiau nė karto neteistas 1988 m. gimęs klaipėdietis.     Nors vaikinas ankščiau teistas ir nebuvo, nusikaltimą įvykdė viską gerai apgalvojęs, t. y. pasiruošė maskavimo priemonę - kaukę, jog nebūtų atpažintas, pasiėmė ginklą. Po įvykdyto nusikaltimo, pasinaudojęs svetimu asmens dokumentu, pagrobtą mobiliojo ryšio telefoną užstatė viename Klaipėdos lombarde.

 Būtent tai iš pradžių ir suklaidino pareigūnus, tiriančius šį įžūlų, vidurdienį įvykdytą, nusikaltimą.

Asmuo, kurio duomenys buvo nurodyti lombardo sutartyje, pareigūnams buvo žinomas. 1983 m. gimęs vyriškis teistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, plėšimą bei vagystę. Tačiau, sulaikius šį asmenį, nesutapo kai kurios nusikaltimo padarymo detalės. Visgi šio vyro sulaikymas nebuvo veltui, kadangi per pusvalandį, iki pasirodant Klaipėdos aps. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, jis bei dar vienas 1985 m. gimęs vaikinas, patykoję iš mokyklos Gedminų g. einančių vaikų, iš vienos mažametės pagrobė mobilųjį telefoną. Sulaikymo metu pas 1983 m. gimusį vyriškį ir rastas pagrobtas telefonas. Nustatyta, jog šie abu asmenys įvykdė bent du tokio pobūdžio nusikaltimus, už kuriuos jiems teks atsakyti. Tyrimas tęsiamas, todėl gali išaiškėti ir daugiau šių bendrų įvykdytų nusikaltimų.

Atliktų kratų metu pas odontologijos klinikoje plėšimą įvykdžiusį įtariamąjį, namuose, buvo rastas ginklas, kuriuo grasinta, bei kaukė.

Nuo plėšikų nukenčia ne tik Klaipėdos miesto gyventojai, bet ir svečiai.

2016 m. balandžio pradžioje, po vidurnakčio, Klaipėdos apskr. VPK budėtojams buvo pranešta apie įvykdytą plėšimą Taikos prospekte, netoli Debreceno gatvės. Atvykusiems pareigūnams 1986 m. gimęs Indijos pilietis pasiguodė, jog girtavo su nepažįstama kompanija, į kurią pateko su mažai pažįstama mergina. Po vidurnakčio susiruošęs namo, suprato, kad nelabai orientuojasi, kur esantis, ir kaip grįžti. Vienas iš kompanijoje buvusių asmenų, vargu ar vedamas kilnaus tikslo, pasisiūlė palydėti svečią iki taksi automobilio.

Išlydėjęs Indijos pilietį į lauką, 1986 m. gimęs klaipėdietis, galbūt tikėdamasis, jog nuo alkoholio kiek apsvaigęs, nelabai aplinkoje besiorientuojantis vyras niekam nepasiskųs, grasindamas turėtomis replėmis, pagrobė indui priklausantį mobiliojo ryšio telefoną.

Tačiau nukentėjusysis sugebėjo išsikvieti pagalbą, o atvykę policijos patruliai netruko išsiaiškinti, kuriame bute lankėsi nukentėjusysis. Jau kitą dieną Klaipėdos aps. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė įtariamąjį. Rastas pagrobtas telefonas ir replės, kuriomis buvo grasinama Indijos piliečiui.

            LR BK 178 str. 2 d. už atvirai pagrobtą svetimą turtą numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimą iki 6 metų.

            LR BK 180 str. 2 d. už plėšimą panaudojant nešaunamąjį ginklą, peilį ar kitą specialiai žmogui sužaloti pritaikytą daiktą numato laisvės atėmimą iki 7 metų.

            LR BK 180 str. 3 d. už plėšimą panaudojant šaunamąjį ginklą numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 10 metų.

            Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos grupė

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode