Smulkintu plastiku aplinką teršė dar viena įmonė Utenos rajone

Smulkintu plastiku aplinką teršė Utenos rajono Nemeikščių kaime įsikūrusi įmonė „Kibiras“, aplinkosaugininkai teigia, kad bendrovė taršą nutraukė, bet aplinkos dar nesutvarkė, skelbia delfi.lt.

Aplinkos apsaugos departamento atstovė spaudai Ieva Krikštopaitė patvirtino, kad plastiko perdirbimo įmonėje pernai atlikus vieną iš neplaninių patikrinimų, užfiksuotas fiksuotas nelegalus nevalytų nuotekų išleidimas į aplinką su plastiko dalelėmis. Pasak aplinkosaugininkų, įmonė bandė nuslėpti taršą, jai taikomos poveikio priemonės, įpareigojimas sutvarkyti aplinką, tačiau tai dar nėra padaryta.

Buvusi įmonės vadovybė ir ją perėmusios įmonės „Utenos senjorų“ atstovai tikina, kad aplinka nėra teršiama, nuotekos išleidžiamos į atskirą kanalą uždaroje nuotekų sistemoje, o surinkus plastiką, jis grąžinamas į gamybą.

Aplinkosaugininkai šią savaitę ėmė aiškintis įtarimus, jog nuotekas su plastiku į miesto nuotekų valymo sistemą leido Vilniaus įmonė „Ecso“. Bendrovė „Vilniaus vandenys“ užblokavo nuotekų patekimą iš šios įmonės, nes įtariama, kad bendrovė toliau teršia sistemą plastiko dalelėmis –plastiko nepavyksta iki galo išvalyti, todėl jis patenka į Nerį.

Vilnius, sausio 23 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode