Muitininkai sulaikė 41 tūkst. eurų nedeklaruotų grynųjų gabenusį rusą

 Muitininkai trečiadienio vakarą sulaikė Rusijos pilietį, kuris į Lietuvą mėgino įsinešti nedeklaruotus 41 tūkst. eurų.

Kaip pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba, Rusijos pilietis A. B. apie 22 val. pėsčiomis atėjo į Kybartų kelio postą. Patikrinus šį į Lietuvą vykstantį asmenį jo vidinėse striukės kišenėse muitininkai rado net 41,8 tūkst. eurų, kurių rusas nebuvo deklaravęs.

Anot A.B., pinigus jis nešėsi ketindamas Lietuvoje pirkti automobilį. Kodėl pinigų nedeklaravo, pažeidėjas nesugebėjo atsakyti.

Pareigūnai sulaikė pinigus, pats A.B. buvo sulaikytas dviem paroms, o Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Muitinė primena, kad tiek išvykstant ar atvykstant į ES, taip pat –  vykstant iš vienos ES valstybės į kitą, privaloma muitinei deklaruoti grynuosius pinigus, kurių vertė sudaro 10 tūkst. ar daugiau eurų, ir (ar) vertybinius popierius, kurių vertė prilyginama šiai sumai. Tai atliekama asmeniui užpildant nustatytos formos deklaraciją, kurią būtina pateikti muitinės pareigūnams.

Šia kontrole siekiama užkirsti kelią pinigų plovimui, teroristų finansavimui, neteisėtam grynųjų pinigų, gautų iš nelegalios veiklos, gabenimui.

Pernai Muitinėje buvo pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl grynųjų pinigų kontrabandos. Buvo sulaikyta 30 tūkst. JAV dolerių ir 55 tūkst. eurų. 2015 metais muitininkai pradėjo aštuonis ikiteisminius tyrimus, sulaikė 745 tūkst. eurų ir 35 tūkst. JAV dolerių.

Šiemet tai jau trečias didesnis grynųjų pinigų kontrabandos sulaikymas – sausį apie 20 tūkst. nedeklaruotų eurų sulaikyta Medininkų kelio poste, o prieš porą savaičių 10 tūkst. nedeklaruotų eurų sulaikyta Panemunės kelio poste.

Vilnius, gegužės 11 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode