Klaipėdiečiai norėjo suvalgyti partrenktą stirną

Klaipėdiečiai norėjo suvalgyti ant kelio rastą partrenktą stirną. Tačiau bagažinėje gulėjusį laukinį gyvūną aptiko policija ir neleido pasisavinti radinio.

Šeštadienį Minijos gatvėje Klaipėdoje patruliuojantys policijos pareigūnai pastebėjo stovintį automobilį „Peugeot“, greta jo stoviniavo du vyrai. Vienas jų gurkšnojo alų iš plastikinio butelio viešoje vietoje, o kitas apie automobilį trepsėjo basas – savo avalynę buvo priklijavęs prie automobilio bagažinės.

Kaip skelbia uostamiesčio policija, pareigūnai sustojo perspėti vyriškio dėl alkoholio vartojimo viešoje vietoje. Tačiau jų dėmesį patraukė kraujo lašai ant bagažinės, o ją atvėrus bagažinėje sumaitota gulėjo negyva stirna. Vyrai aiškino partrenktą stirną radę ant kelio ir nusiminė sužinoję, jog negyvą gyvūną teks atiduoti. Pagal įstatymą stirna yra valstybės turtas ir jo pasisavinimas laikomas neteisėtu, bei užtraukia baudą.

Policija primena, jog Kelių eismo taisyklės ir Medžioklės Lietuvos teritorijoje taisyklės numato, jog partrenkus žvėrį būtina kviesti policijos pareigūnus ir registruoti kaip techninį eismo įvykį.

Partrenkti medžiojamieji žvėrys priklauso tam medžiotojų klubui ar būreliui, kurių naudojamame ploto vienete būna partrenktas gyvūnas.

Pasišalinus iš įvykio vietos konstatuojama, kad įvykdytas administracinis pažeidimas, o suvažinėtą žvėrį įsimetus į bagažinę – neteisėtas žvėries – valstybės turto pasisavinimas.

Apie susidūrimą su žvėrimi pranešus policijai, pareigūnai iš karto informuoja medžiotojų būrelio narius. Pagal medžioklės taisykles, būtent medžiotojų būreliams priklauso žuvęs žvėris.

Vilnius, gegužės 9 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode