SSC

Sostinėje sulaikyti penki plėšimu įtariami nepilnamečiai

Vilniaus Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai įvairiose sostinės vietose sulaikė penkis nepilnamečius, įtariamus plėšimu.

Visi šie nepilnamečiai, kurių amžius nuo 14 iki 17 metų, yra Vilniaus laikinosios globos namų auklėtiniai ir prisistatinėjo esantys grupuotės nariais, antradienį pranešė Vilniaus apskrities policija.

Vasario 23 dieną į sostinės policiją kreipėsi aštuoniolikmetis vilnietis. Jį apie 19.30 val. Dzūkų gatvėje užpuolė, sumušė ir grasinant daiktu, panašiu į pistoletą, atėmė išmanųjį telefoną ir piniginę su pinigais, įvairiomis kortelėmis.

Pasak pareiškėjo, jį užpuolę jaunuoliai prisistatė „Liepkalnio šešėlių“ grupuotės nariais (rusų kalba buvo pasakyta „Lipovskije teni“).

Pradėto ikiteisminio tyrimo metu Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai išsiaiškino, kad keturiolikmetė, vaikų globos namų auklėtinė, per socialinius tinklus susipažino su nukentėjusiuoju ir jį išviliojo į susitikimą Dzūkų gatvėje. Nepilnametė nurodė susitikimo vietą tų pačių globos namų auklėtiniams ‒ septyniolikmečiams, kad šie nuketėnusįjį apiplėštų.

Pareigūnai nustatė ir sulaikė visus įtariamuosius. Tiems patiems nepilnamečiams pradėtas ir kitas ikiteisminis tyrimas – dėl pinigų vagystės iš globos namų seifo. Po šio nusikaltimo nepilnamečiai buvo pabėgę iš globos namų.

Policijos duomenimis, vienam iš nepilnamečių net 29 kartus buvo skelbiama paieška. Antradienį pareigūnai kreipiasi į teismą su prašymu skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą aktyviausiam šios nepilnamečių grupės lyderiui.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai turi pagrindo manyti, kad nepilnamečiai, prisistatydami „Liepkalnio šešėlių“ grupės nariais, Vilniuje galėjo padaryti ir daugiau plėšimų ar kitokių nusikaltimų, todėl piliečių, nukentėjusių nuo šių įtariamųjų ar turinčių kitokios informacijos, susijusios su minimu pavadinimu, prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.

Vilnius, balandžio 4 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode