Belgijoje vogtą vilkiką vairavęs joniškietis turėjo krūvą suklastotų dokumentų

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Belgijoje pavogtą vilkiką su puspriekabe vairavusį joniškietį. Jis turėjo dvi suklastotas lietuviškas tapatybės korteles su savo nuotrauka bei suklastotus automobilio registracijos liudijimą ir vairuotojo pažymėjimą. Ant vilkiko bei puspriekabės buvo suklastoti lietuviški numeriai.

Sekmadienį vėlai vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Suvalkai - Marijampolė, sustabdė vilkiką DAF su tuščia puspriekabe. Transporto priemonės su lietuviškais numeriais ką tik buvo įvažiavusios iš Lenkijos. Vilkiką vairavo, kaip vėliau nustatyta, 52-ejų Joniškio gyventojas.

Kalvarijos pasieniečiai išsiaiškino, kad šio vilkiko su puspriekabe kaip pavogtų Belgijoje paieška buvo paskelbta tą pačią dieną, sekmadienį. Ant jų prikabinti lietuviški numeriai, paaiškėjo, yra suklastoti.

Klastotėmis buvo apsirūpinęs ir vilkiko vairuotojas joniškietis. Jis pasieniečiams pateikė suklastotą lietuvišką vairuotojo pažymėjimą. Suklastotas buvo ir vilkiko registracijos liudijimas. Taip pat vyras turėjo suklastotą lietuvišką asmens tapatybės kortelę su kito asmens duomenimis, bet savo nuotrauka.

Netoli tos vietos, kur jis įvažiavo iš Lenkijos, šalikelėje, pasieniečiai pirmadienį prašvitus rado dar vieną suklastotą lietuvišką tapatybės kortelę. Joje buvo joniškiečio nuotrauka ir kito asmens duomenys. Įtariama, kad vilkiko vairuotojas ja atsikratė pamatęs jį stabdyti susiruošusius Kalvarijos pasieniečius.

VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo bei dėl dokumento suklastojimo arba disponavimo suklastotu dokumentu.

Joniškietį pasieniečiai uždarė į areštinę. Vilkikas su puspriekabe saugomi Kalvarijos užkardoje.

VSAT informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode