Klaipėdos policija išaiškino tarp grupuočių narių vykusį konfliktą

Su organizuotu nusikalstamumu siejami asmenys Klaipėdoje, viešoje vietoje, užpuolė ir sumušė taip pat su organizuotu nusikalstamumu siejamą asmenį.

Du įtariamuosius sulaikė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (ONTV) pareigūnai.

Dviem bendraamžiams vyrams pareikšti įtarimai dėl kvalifikuoto plėšimo. Įtariama, kad 2017 metų kovo 10 dieną prie vienos kavinės jie užpuolė, kumščiais, kojomis bei metaline lazda sumušė 33 metų Klaipėdos rajono gyventoją.

Kaip nustatė uostamiesčio policija, užpuolimo priežastimi galbūt tapo nukentėjusiojo ir vieno įtariamojo konfliktas, kilęs naktiniame klube. Norėdamas atkeršyti už viešą pažeminimą kaltininkas, pasikvietė į pagalbą savo draugą.

Įtariama, kad kovinių sporto šakų atstovai sekė nukentėjusįjį ir užpuolė jį tuo metu, kai jis kartu su savo drauge išėjo iš kavinės. Apie dešimt smūgių metaline lazda gavęs vyriškis pabandė apsiginti savo automobilyje laikyta mačete. Įtariama, kad per užpuolimą įtariamieji pagrobė jo pinigus ir vairuotojo pažymėjimą, suplėšė drabužius bei apgadino automobilį.

Klaipėdos apskrities ONTV duomenimis, užpultasis taip pat siejamas su organizuotu nusikalstamumu. Uostamiesčio teisėsaugininkų užbaigtame ir į teismą perduotame tyrime jis kaltinamas kokaino platinimu. Be to, asmeniui taikytos prevencinės poveikio priemonės pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą.

Siekdami užkirsti kelią galimam tolimesniam organizuotų nusikalstamų grupių ar jų narių santykių aiškinimuisi, policijos tyrėjai atliko intensyvius nusikaltimo tyrimo veiksmus ir per kelias dienas nustatė įtariamuosius.

Vieno uostamiesčio sporto klubo auklėtinį Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai sulaikė automobilyje. Sulaikytasis anksčiau neteistas, tačiau buvo apklaustas kaip įtariamasis byloje dėl turto prievartavimo.

Kitas įtariamasis kitą dieną pats atvyko pas tyrėjus. Jis anksčiau teistas už neteisėtą disponavimą narkotikais, jam buvo taikytos prevencinės poveikio priemonės pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą. Įtariamieji suimti vienam mėnesiui.

Uostamiesčio teisėsaugininkai teigia, kad ir toliau vykdys aktyvias viešo ir slapto pobūdžio organizuotų nusikalstamų grupių kontrolės priemones.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už plėšimą panaudojant nešaunamąjį ginklą, peilį ar kitą specialiai žmogui sužaloti pritaikytą daiktą numatytas laisvės atėmimas iki 7 metų.

Vilnius, kovo 21 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode