Policija nutraukė heroino tiekimo kanalą į čigonų taborą

Vilniaus apskrities policija išaiškino heroiną į čigonų taborą tiekusius tadžikus. Manoma, kad šio policijos tyrimo metu buvo išaiškintas ir nutrauktas narkotikų tiekimo kanalas iš Artimųjų Rytų, kurį organizavo ir vykdė Tadžikistano pilietis, užmezgęs glaudžius nusikalstamus ryšius su romų atstovais Lietuvoje.

Taip pat išardytas heroino didmeninės prekybos taškas, veikęs sostinės romų bendrijos prieigose, iš kur narkotikai tiesiogiai patekdavo į romų bendriją.

Šios operacijos metu rastas ir paimtas didžiausias kiekis iki šiol Lietuvoje, daugiau kaip 20 kilogramų narkotinės medžiagos – heroino. Iš jo galima pagaminti apie 200 tūkstančių dozių kvaišalų. Jo vertė viršija 1 milijoną 200 tūkstančių eurų, skelbia Vilniaus apskrities policija.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų tyrimas truko daugiau nei pusmetį.

2016 metų viduryje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Kriminalinės žvalgybos pareigūnams po ilgalaikio tyrimo surinkus ir išanalizavus gautus duomenis, pavyko nustatyti, kad Vilniaus romų bendrijos gyventojams narkotikus tiekė asmuo, atvykęs iš Vidurinės Azijos ir dažnai apsistojantis Kaune.

Nuosekliai analizuojant ir sisteminant visą renkamą informaciją apie šio atvykėlio Europos Sąjungos išorinių sienų kirtimo dažnumą ir buvimo joje laiką, nurodytą atvykimo tikslą, naudojamas transporto priemones, vykdomą veiklą ir kt., buvo nustatyta, kad tai ‒ 35-erių metų Tadžikistano ir Rusijos pilietybes turintis K.R.

Pareigūnų įtarimus, kad asmuo gali būti susijęs su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta, sustiprino tai, kad tadžikas, nurodęs atvykęs pirkti automobilių, šios veiklos nevykdė, automobiliais nesidomėjo.

Pareigūnai užfiksavo, kaip du Tadžikistano piliečiai apsilanko taboro prieigose ir prie kelio ženklo palieka įtartiną paketą, kurį patikrinus buvo aptikta apie 1 kilogramas heroino. Vėliau kelyje Vilnius–Kaunas tadžikų vairuojamas automobilis buvo sustabdytas ir sulaikyti juo važiavę du Tadžikistano piliečiai.

Pareigūnams nustačius įtariamų asmenų naudojamas transporto priemones ir jų laikymo vietas, nedelsiant Kaune, automobilių stovėjimo aikštelėse Kuršių gavėje, buvo atlikti neatidėliotini ikiteisminio tyrimo veiksmai. Viename automobilyje surasta apie 8 kilogramai, kitame ‒ daugiau kaip 11 kilogramų heroino. Teismas įtariamiesiems buvo skyręs griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Baudžiamoji byla dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotine medžiaga perduota Vilniaus apygardos teismui. Baudžiamasis kodeksas už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.

Premjeras Saulius Skvernelis, anksčiau ėjęs Vidaus reikalų ministro pareigas, yra sakęs, kad Vilniaus čigonų taboras yra vienas iš stambiausių heroino paskirstymo taškų šalyje.

Vilnius, kovo 15 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode