Ssc pirmasis
Ssc antrasis

Policija demaskavo dvi kanapių auginimo laboratorijas, rasta apie 3 kilogramai narkotikų

 Kalvarijos savivaldybėje ir Marijampolėje veikė gerai įrengtos kanapių laboratorijos, jose dirbo du broliai, pranešė policija. Iš viso rasta apie 3 kilogramai narkotinių medžiagų.

Kanapių augintojus po beveik pusę metų trukusio tyrimo šeštadienį demaskavo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo pareigūnai.

Sulaikyti 3 įtariamieji – vienas Kalvarijos savivaldybės ir du Marijampolės savivaldybės gyventojai. Du yra narkotinių medžiagų augintojai (vienas jų ir platintojas) bei narkotines medžiagas įgijęs asmuo.

Kanapių auginimo laboratorijos buvo įrengtos įtariamųjų gyvenamojo namo rūsyje Kalvarijos savivaldybėje ir viename iš garažų masyvų Marijampolės mieste. Čia Marijampolės Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai paėmė didelį kiekį narkotinių medžiagų.

Laboratorijose darbavosi du broliai – Marijampolės savivaldybės gyventojai: 39 metų R.K. ir 40-metis E.K. Vienas iš brolių policija gerai žinomas, teistas už anksčiau vykdytas įvairias nusikalstamas veikas. Sulaikymo metu pas asmenis buvo surasta apie 100 gramų kanapių.

Patalpose, kuriose buvo auginamos kanapės, buvo įrengta ventiliacija, specialus apšvietimas, termometras–hidrometras, palaikantis nuolatinę temperatūrą ir oro drėgmę. Sienos išklijuotos šviesą atspindinčia termoplėvele, išvedžiota plastikinių vamzdžių drėkinimo sistema. Šiose laboratorijose rasta išdžiovintų kanapių ir jų dalių, ką tik nuskintų ir džiovinimų kanapių bei auginamų kanapių daigų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti maksimali įstatyme numatyta bausmė – laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dešimties metų. Už neteisėtą aguonų ar kanapių auginimą gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Vilnius, kovo 14 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode