Vilniuje sulaikytas policijai gerai žinomas sukčius

Pirmadienį Vilniaus pareigūnai sulaikė policijai gerai žinomą sukčių Andrių Raziūną (Šiktorovą). Kaip antradienį panešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, jis įtariamas sukčiavimu užvaldant didelės vertės turtą.

Vienu metu skirtingose Kauno ir Vilniaus vietose pirmadienį sulaikyti trys asmenys. Be šio įtariamojo sulaikyta ir jo sutuoktinė, taip pat vienos skolų išieškojimo bendrovės direktorė ir jų bendrininkė 84 metų moteris.

Įtariama, kad A.Raziūnas gaudavo iš skolų išieškojimo bendrovės klientų duomenis ir duomenis apie jų skolų išieškojimą bei, panaudojęs įvairias sukčiavimų schemas, iš dažniausiai pagyvenusių asmenų apgaule išviliodavo ir užvaldydavo pinigines lėšas.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai per kratas sostinėje ir Kaune rado labai daug įvairiausių nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutarčių, pasirašytų vekselių, kitų dokumentų, elektroninių laikmenų ir mobiliojo ryšio telefonų konspiraciniam bendravimui užtikrinti.

Pasak policijos, jau pirminė rastų dokumentų analizė leidžia teigti, kad galbūt buvo padarytas ne vienas sukčiavimas, o kai kurie galimi senyvo amžiaus nukentėjusieji jau mirę. Ikiteisminis tyrimas atliekamas kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra, trečiadienį bus kreipiamasi į teismą dėl griežčiausios kardomosios priemonės ‒ suėmimo taikymo.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai turi pagrindo manyti, kad šis vyras su bendrininkais yra padaręs ne vieną sukčiavimą ar kitokio pobūdžio nusikaltimų, todėl asmenų, nukentėjusių nuo šio įtariamojo ar turinčių kitokios informacijos apie jo nusikalstamą veiklą, prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą įgyjant didelės vertės svetimą turtą numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Vilnius, vasario 7 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode