Šiemet daugiabučiuose kilo 646 gaisrai, juose žuvo 20 žmonių

Šiemet daugiabučiuose Lietuvoje kilo 646 gaisrai, juose žuvo 20 gyventojų, dar 62 apdegė ar apsinuodijo dūmais.

Daugiausia tokių gaisrų kilo Vilniuje – net 199, Kaune – 96, Panevėžyje – 31.

Pagrindinės šių gaisrų priežastys – neatsargus žmogaus elgesys, neatsargus rūkymas ir elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Šiemet vienas iš tragiškai pasibaigusių gaisrų kilo Vilniuje, Gabijos gatvėje, viename iš butų antrajame aukšte, 8 aukštų daugiabutyje. Atvykę ugniagesiai pamatė, jog kambaryje dega sofa-lova. Šalia jos jie rado 60 metų vyrą. Jis buvo perduotas medikams, Deja, vyras mirė.

Gaisro metu ugniagesiai iš daugiabučio išvedė 20 gyventojų.

Alytuje, Žiburio gatvėje, 6 aukštų daugiabučio ketvirtajame aukšte, dėl neatsargaus rūkymo užsidegė lova. Ugniagesiai kambaryje rado 64 metų vyrą, jis buvo perduotas medikams. Šio vyro gyvybės taip pat nepavyko išgelbėti.

Dėl dūmų, sklindančių į kitus butus, iš daugiabučio buvo evakuota 15 namo gyventojų.

Šią savaitę Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, daugiabutyje degė sandėliukas. Atvykus ugniagesiams, dūmuose skendėjo keturi pirmajame aukšte esantys butai. Iš jų išvesti 5 gyventojai, jie perduoti medikams. Dar 2 žmonės išvesti iš antrajame aukšte esančių butų. Aukų išvengta.

„Tokių situacijų, kai iš daugiaaukščio pastato ugniagesiams tenka evakuoti gyventojus, būna beveik kiekvieną savaitę. Gaisras daugiabutyje ne tik traumuoja gyventojus, pasiglemžia jų gyvybes, bet ir sukelia gyventojams paniką. Žmogus, praradęs nuovoką, nežino, kaip elgtis, kur bėgti, slėptis, ilgiau sugaišta svarstydamas, ar reikia pasiimti kokius dokumentus, kitus vertingus daiktus“, – sako ugniagesiai.

Ugniagesiai primena, jog kilus gaisrui daugiabutyje, kuo skubiau reikia eiti į lauką ir nepamiršti perspėti kaimynų, ypač senyvo amžiaus žmonių. Jokiu būdu negalima naudotis liftu, nes išjungus elektros tiekimą name, jis gali tapti spąstais. Evakuojantis būtina judėti išėjimo link. Jeigu laiptinėje daug dūmų, burną ir nosį reikia prisidengti drėgnu audiniu.

Jeigu neįmanoma evakuotis laiptais, reikia išeiti į balkoną ir stengtis atkreipti į save dėmesį. Daugiaaukščių gyventojams reikia susitvarkyti laiptines ir sandėliukus, kad juose nebūtų nereikalingų daiktų, kurie gali trukdyti evakuacijai.

Tragiškiausias gaisras daugiabutyje per visą nepriklausomos Lietuvos laikotarpį kilo Vilniuje, Žirmūnuose 2007 metais, kovo 11-osios paryčiais. Žuvo šeši gyventojai, dar 22 gyventojai buvo traumuoti.

Tarp žuvusiųjų buvo poetas ir scenaristas Mantas Gimžauskas, fotografas ir poetas Remigijus Audiejaitis, buvęs Seimo narys Petras Šakalinis.

Tąsyk ugniagesiai prie degančio namo negalėjo greitai privažiuoti, nes jo kieme buvo sustatyti gyventojų automobiliai, o namo avariniai išėjimai užversti šiukšlėmis ir įvairiais senais rakandais.

Kaltinimai kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu nužudžius bejėgiškos būklės žmones pareikšti degusio daugiabučio gyventojui Artūrui Dailidei. Bylą dėl tragiško gaisro dabar nagrinėja Vilniaus apygardos teismas. Gaisro sukėlimu įtariamas vyras buvo išaiškintas neseniai.

Vilnius, gruodžio 2 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode