Pabradėje prasideda NATO bataliono pratybos

 

Švenčionių rajone, Pabradės poligone, pirmadienį prasidės NATO priešakinių pajėgų bataliono pratybos „Eager Leopard“.

Dvi savaites truksiantys mokymai bus skirti treniruoti bataliono kuopas atlikti gynybos operacijas.

Šios pratybos – įprasta Rukloje, Jonavos rajone, dislokuoto NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinio rengimo dalis, teigia Krašto apsaugos ministerija.

Jau sekmadienį Lietuvos keliuose buvo galima išvysti į pratybas „Eager Leopard“ vykstančią bataliono karinę techniką. Ji keliaus ir pirmadienį.

Pagrindinis karinės technikos judėjimo maršrutas iš Ruklos į Pabradę numatomas per Elektrėnus, Maišiagalą ir Nemenčinę. Karinės technikos kolonas lydi Lietuvos kariuomenės ir NATO bataliono Karo policijos automobiliai.

NATO batalionas Lietuvoje dislokuotas nuo 2017 metų vasario, reaguojant į Rusijos intervenciją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione, jo kovinei grupei vadovauja Vokietija. 

Nuo dislokavimo pradžios kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi jau yra treniravęsi per 8 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių – Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Kroatijos, Prancūzijos.

epilietis.lrv.lt nuotrauka

BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode