Siekiama, kad šalies bibliotekos aktyviau įsitrauktų į medijų ir informacinio raštingumo ugdymą

Diskusijoje kalbėta apie medijų edukacijos programos įgyvendinimą viešosiose bibliotekose, jos turinio gairių nustatymą, partnerystės ir išteklių telkimą. Bibliotekų atstovai pasidalijo savo patirtimi, išreiškė lūkesčius. Tikimasi, kad visa tai padės sukurti efektyvų medijų ir informacinio raštingumo ugdymo modelį šalies viešosiose bibliotekose.

Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko vadovaujamos darbo grupės parengtoje ir pernai vasarą patvirtintoje Lietuvos kultūros politikos strategijoje pažymima, kad šalies bibliotekos yra didžiausia valstybės informacinė infrastruktūra, užtikrinanti, kad visi Lietuvos gyventojai galėtų naudotis informaciniais šaltiniais ir paslaugomis, gautų kokybišką ir patikimą informaciją. Turėdamos patirties ir kompetencijų, turtingą mokymosi aplinką, bibliotekos galėtų tapti visuomenės medijų ir informacinio raštingumo ugdymo koordinatorėmis, todėl ypač svarbu pritaikyti bibliotekų turimus išteklius stiprinant gyventojų medijų ir informacinio raštingumo, kritinio mąstymo, atsparumo informacinėms grėsmėms kompetencijas.

Ši viešoji konsultacija-diskusija yra programos „Kurk Lietuvai“ atstovių kartu su Kultūros ministerija įgyvendinamo projekto „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymo kultūros įstaigose modelio sukūrimas“ dalis.

Kultūros ministerijos informacija ir nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode