SSC

Lietuvos bankas: padaugėjo akivaizdžiai padirbtų eurų banknotų

„Akivaizdžiausias dalykas – ant pačių banknotų yra užrašai „copy“„movie money“ ar „prop copy“. Vis dėlto ne tiek svarbu ieškoti tokių užrašų, nes jie gali ir keistis, o atkreipti dėmesį į tikrų pinigų apsaugos požymius, pavyzdžiui, popieriaus kokybę", - pranešime sakė Lietuvos banko grynųjų pinigų ekspertė Ramunė Juzėnienė. 

Anot jos, net ir trumpo kontakto metu galima pajusti, kad tai ne standus ir šiugždantis tikrų banknotų popierius, o paprastas kanceliarinis popierius.

Šie netikri eurų banknotai neturi vandens ženklų, apsauginių siūlelių, hologramos ar kitų apsaugos priemonių. Dažniausi tokių padirbtų banknotų nominalai – 10 ir 20 eurų, tačiau pasitaiko ir kitų.

Padirbti banknotai atspausdinti taip, tarsi tai būtų filmams, reklamoms, žaidimams ar kitoms reikmėms naudojami pinigų atvaizdai, tačiau jie neatitinka eurų banknotų atvaizdų naudojimo reikalavimų, juos galima supainioti su tikrais eurų banknotais, todėl tokios kopijos laikomos neteisėtomis. 

Anot R. Juzėnienės, nors šiuo metu netikrų pinigų skaičius nedidelis, tačiau ekonominės krizės metu bandymų sukčiauti gali pagausėti. 

2019 metų ketvirtąjį ketvirtį „filmų pinigai“ sudarė apie 88 proc. visų ištyrimui gautų padirbtų eurų, o pirmąjį šių metų ketvirtį – apie 37 proc. visų padirbinių.

Vilnius, gegužės 12 d. (BNS).

Lietuvos banko nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode