R. Šimašius: grįžusios šeimos išleistos karantino į namus

„Vakar vėlai vakare informavau ministrą pirmininką ir sveikatos apsaugos ministrą, kad priimame šį sprendimą ir dar vakar iš šiltųjų kraštų grįžusio vėlyvo skrydžio vilniečių šeimas paleidome karantinuotis joms priimtinose – paprastai jų pačių – patalpose, šeimos iš kitų miestų apgyvendintos saugiai ir bus paleistos šiandien“, – trečiadienio rytą feisbuke rašo R. Šimašius.

Pasak jo, priverstinis parvykusiųjų karantinavimas yra nevykęs eksperimentas.

Jis teigė, kad norinčios savo namuose laikytis karantino šeimos turės turėti saugią ir nuo aplinkinių izoliuotą vietą, nurodyti adresą ir būti ten 14 dienų, sutikti, kad ten bet kuriuo metu galės atvykti savanoriai ir patikrinti, o neradus jų namuose bus taikomos nuobaudos.

„Kas tokių sąlygų neturi arba su jomis nesutinka, privalės likti savivaldybės skirtose karantinavimo vietose. Baudos už karantinavimosi sąlygų pažeidimą bus griežtos – rizikai vietos čia nėra. Seimui jau būtų laikas susirinkti ir užpildyti šią spragą, sugriežtinant baudas įstatymu“, – sako R. Šimašius.

Ši tvarka galios visoms šeimoms su nepilnamečiais vaikais, atvyksiančioms į Vilniaus oro uostą. Žadama su šeimomis susisiekti asmeniškai.

„Atsiprašau visų šeimų, kurios turėjo patirti tiek streso dėl valstybės sprendimų, kuriais norimo rezultato buvo galima pasiekti ir šeimoms draugiškesniais būdais. Jei reikės, miestas suteiks bet kokią pagalbą tokioms šeimoms“, – teigia R. Šimašius.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu visi iš užsienio grįžę asmenys privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad į tokias patalpas turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Didmiesčių merai tvirtina, kad tai apsunkins kovą su COVID-19, bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Vilnius, kovo 25 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode