SSC

JAV oficialiai pradeda pasitraukimą iš Paryžiaus klimato sutarties

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) nusprendė tęsti pasitraukimo procesą, nors daugėja įrodymų, kad klimatas iš tikrųjų keičiasi ir daro didelį poveikį. Rugsėjis buvo ketvirtasis iš eilės mėnuo, per kurį buvo užfiksuota naujų šilumos rekordų ar jiems artimų temperatūrų.

Jungtinės Valstijos laišką apie savo apsisprendimą dėl sutarties, kurią padėjo parengti D. Trumpo pirmtakas Barackas Obama (Barakas Obama), Jungtinėms Tautoms pateikė anksčiausia įmanoma data.

Vašingtonas iš Paryžiaus sutarties oficialiai pasitrauks 2020 metų lapkričio 4-ąją – kitą dieną po JAV rinkimų, per kuriuos D. Trumpas tikisi užsitikrinti antrąją kadenciją.

Paskelbęs apie šį žingsnį valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) pakartojo 2017 metais D. Trumpo išsakytą nuomonę, kad Paryžiaus sutartis primetė JAV „nesąžiningą ekonominę naštą“.

„JAV požiūris apima pasaulinio energijos derinio tikrovę ir švariai bei veiksmingai naudoja visus energijos šaltinius bei technologijas, įskaitant iškastinius kurus, branduolinę energiją ir atsinaujinančių šaltinių energiją“, – sakoma M. Pompeo pareiškime.

Jungtinės Valstijos tebeplanuoja šį mėnesį Ispanijoje vyksiančioje JT klimato kaitos konferencijoje (COP 25), sakė vienas Valstybės departamento pareigūnas.

Pažadėjęs, kad bus plėtojamas „realistiškas ir pragmatiškas modelis“, M. Pompeo atkreipė dėmesį, jog JAV išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis, nuo 2005 iki 2017 metų sumažėjo 13 proc., nors šalies ekonomika augo.

Tačiau D. Trumpas, atėjęs į valdžią 2017 metais, taip pat žadėjo sušvelninti aplinkosaugos reikalavimus, siekia užblokuoti Kalifornijos teisę savarankiškai nustatyti griežtesnius automobilių taršos apribojimus ir ketina leisti valstijoms nustatyti savas taršos normas šiuo metu veikiančioms anglimis kūrenamoms jėgainėms.

Virtinė valstijų, ypač Kalifornija ir Niujorkas, skiria itin didelį dėmesį kovos su klimato pokyčiais priemonėms ir dėl šios priežasties neretai užsitraukia D. Trumpo rūstybę.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

Vašingtonas, lapkričio 4 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode