Gyventojams grąžinta 109 mln. eurų GPM permokų

Pasak VMI, permokos grąžintos gyventojams, laiku ir teisingai užpildžiusiems pajamų deklaracijas. Beveik 25 tūkst. gyventojų turėtų patikslinti deklaracijas, jiems sugrįžtų dar 5 mln. eurų GPM.

Anot VMI Mokestinių prievolių departamento direktorės Stasės Aliukonytės-Šnirienės, daugiausiai permokų (85 proc.) susidarė dėl pritaikyto per mažo neapmokestinamųjų pajamų dydžio.

„Kaip ir kasmet, grąžinant permoką atsižvelgiama, ar gyventojas nėra skolingas valstybei bei ar yra pateikęs, patikslinęs ankstesnių laikotarpių turto ir pajamų deklaracijas, kurias jam privaloma pateikti“, – sakė ji.

Pasak VMI, susigrąžinti GPM permoką už 2018 metus dar galėtų 190 tūkst. gyventojų, jei pateiktų deklaraciją per elektroninę deklaravimo sistemą.

GPM permoką gali susigrąžinti ir tie gyventojai, kurie mokėjo gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, įmokas už studijas.

Pernai iki liepos pabaigos VMI 813 tūkst. gyventojų pervedė 125 mln. eurų GPM permokos.

Vilnius, rugpjūčio 5 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

 

 

Powered by BaltiCode