Reklama 2
Reklama 1

Teisme atkovota per 13 tūkst. eurų

Mažeikių vartotojų asociacija, atstovaujama asociacijos steigėjos teisininkės Linos Rimkienės, kartu su grupe ieškovų 2015 m. rugsėjo 28 d. išklausė Mažeikių rajono apylinkės teismo sprendimą II byloje „Vartotojai prieš „Sauridą“.

Teismo sprendimas nustebino savo prieštaringomis išvadomis, todėl vienareikšmiškai jo vertinti negalima.

Iš vienos pusės teismas labai palankiai pasisakė visų ieškovų naudai – nustatė, kad dujų atjungimas visiems ieškovams byloje nemokamas, nurodė neskaičiuoti skolų už pastovią kainos dalį.

Pažymėtina, kad tiems ieškovams, kurie jau buvo atsijungę dujas ir sumokėję Sauridai po 317 Lt už dujų atjungimą – neteisėtai išreikalautos sumos, teismo sprendimu, grąžinamos.

Tačiau ta pačia nutartimi teismas, prieštaraudamas pats sau, atmeta asociacijos prašymą dėl viešo intereso gynimo; atmeta prašymą nustatyti, kad „Saurida“ neteisėtai reikalauja beveik 100 eurų už dujų atjungimą. Neva teismas negali pasisakyti visų vartotojų naudai, nes gina tik ieškovų teises. Toks teismo sprendimas reiškia, kad vartotojai atsijungdami dujas pirmiausia turi kreiptis į teismą, kad pastarasis nustatytų nemokamą atjungimą, ir tik po to įgyvendinti savo teises – nemokamai atsijungti dujas, nemokėti pastoviosios kainos dalies nuo pareiškimo padavimo dienos...

Asociacijos nuomone, šis teisinis kazusas turi būti sprendžiamas aukštesnės instancijos teismuose. Jau rengiamas skundas Šiaulių apygardos teismui.

Nežiūrint prieštaringo teismo sprendimo ir beveik trejų metų nepertraukiamos asociacijos kovos teismuose prieš nesąžiningą dujų tiekėją, dviejose bylose pavyko apginti jau 65 ieškovų teises. Į jų šeimas sugrįžo daugiau nei 13 200 eurų. Vidutiniškai vieno ieškovo šeima sutaupė daugiau nei po 200 eurų. Tai neteisėtai „Sauridos“ priskaičiuotos skolos sumos už pastovią kainos dalį, 62 ieškovams sutaupyta beveik po šimtą eurų už dujų atjungimą, 3 grąžintos sumokėtos sumos.

Asociacija pakartotinai informuoja, kad „Sauridos“ reikalaujamas 92 Eur mokestis už dujų pajungimą/ atjungimą yra neteisėtas.

Asociacija užtikrina, kad parengs ieškinius dėl sumokėtų sumų grąžinimo ar nemokamo atjungimo ir toliau nepertraukiamai atstovaus vartotojams teisme.

Mažeikių vartotojų asociacijos vardu

Lina RIMKIENĖ

 

Komentarai  

+2 #1 VALIO 2015-10-02 21:25
Dėkojame p.Linai,Ramunei,kitiems pagalbininkams prisidėjusiems ieškant teisybės prieš sauridos ir kitų ponų-išnaudotojų sukurtą nesąmonių klaną,sekmės Jums.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode