Nuo kitų metų sausio nėščiosioms bus atliekama daugiau tyrimų

 

Nuo kitų metų sausio visoms nėščiosioms bus atliekami gliukozės tolerancijos, virusinio hepatito B tyrimai.

Kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), iki šiol gliukozės tolerancijos tyrimas buvo atliekamas vieną kartą tik tuo atveju, jei nėščioji turėjo cukrinio diabeto rizikos veiksnių. Besilaukiančiosios moterys nemokamai nebuvo tiriamos dėl hepatito B.

„Kitose Europos sąjungos (ES) šalyse šie tyrimai nėščiosioms atliekami jau seniai, tačiau Lietuvoje ilgą laiką tokios galimybės nebuvo. Mūsų pareiga yra pasirūpinti, kad būsimos mamos gautų visas reikiamas paslaugas, ligos būtų identifikuojamos kuo anksčiau ir būtų galima pasirūpinti mamų ir jų kūdikių sveikata“, – pranešime spaudai teigia sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Papildomi tyrimai nėščiosioms bus atliekami nuo 2019 metų sausio 1 dienos.

Ministro įsakymu, be kita ko, nustatomi kvalifikacijos reikalavimai personalui, dirbančiam su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir naujagimiais, dėl to medikai turės išklausyti privalomus kvalifikacijos kėlimo kursus, nurodo SAM.

Vilnius, rugpjūčio 1 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode