Specialistai pataria: ką svarbu žinoti baseinų ir pirčių lankytojams

 

Šaltuoju metų laikotarpiu vis daugiau lankytojų praveria vandens pramogų parkų duris, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Panevėžio departamento specialistai pataria, kaip saugiai naudotis vandens malonumais, kad jie netaptų sveikatos sutrikimų priežastimi.

Netinkamai paruoštas baseino vanduo ir nedezinfekuoti aplinkos paviršiai kelia grėsmę sveikatai

Baseinų lankytojai, per netinkamai paruoštą baseino vandenį ir nedezinfekuotus aplinkos paviršius, gali užsikrėsti: kojų ir nagų grybelinėmis ir kitomis infekcinėmis odos ligomis, įvairiomis bakterinėmis (Campylobacter, Legionella, Salmonella ir kt.), virusinėmis infekcijomis (adenovirusais, enterovirusais, norovirusais, rotavirusais ir kt.), retai – pirmuonimis ir helmintais (kirmėlėmis, perduodamomis iš žmogaus žmogui).

Ką svarbu žinoti kiekvienam baseino ir pirties lankytojui?

Naudodamiesi bendrais dušais ir siekdami išvengti tiesioginio kontakto su aplinkos daiktais, kuriais naudojasi visi lankytojai, būtinai:

  • atkreipkite dėmesį į baseinų vidaus tvarkos taisykles ir jų laikykitės;
  • pasinaudoję pirtimi, tualetu, prieš įlipdami į baseiną ir išlipę iš baseino nusiprauskite po dušu;
  • avėkite šlepetes;
  • jeigu ant odos yra žaizdelių, įbrėžimų, užklijuokite juos pleistru;
  • persirengimo kambariuose, pirtyse, baseinuose ant suolelių ar gultų pasiklokite rankšluostį;
  • nesilankykite baseine ar pirtyje, jei sergate užkrečiamąją liga, nes galite užkrėsti sveikus lankytojus.

Būtina turėti pirties ir baseino paslaugų veiklai leidimą – higienos pasą

Kiekviena įmonė, teikianti baseinų ir pirties paslaugas, turi turėti šiai veiklai NVSC išduotą leidimą – higienos pasą. Atkreipiame dėmesį, jei vandens pramogų parkas teikia ne tik baseino, bet ir pirties paslaugas, tai jis privalo turėti leidimą – higienos pasą ne tik baseino, bet ir pirties paslaugų veiklai.

Privaloma suteikti išsamią informaciją klientui

Baseino ir pirties paslaugų teikėjai paslaugų vartotojui privalo suteikti tikslią, išsamią ir teisingą informaciją apie teikiamas paslaugas, saugų įrangos, inventoriaus naudojimą, su paslauga susijusią galimą riziką vartotojo sveikatai, galimas pasekmes, saugaus vartotojų elgesio taisykles (informaciją apie alkoholio vartojimą, vaikų priežiūrą, elgesį vandenyje ir šalia jo, paslaugų vartotojų sveikatos būkles, kurioms esant maudytis nerekomenduojama ir pan.), vidaus tvarkos taisykles. Informacija vartotojui turi būti suteikta prieš paslaugų vartotojui įsigyjant paslaugas (sudarant paslaugų teikimo sutartį). Baseino ir pirties paslaugų teikėjų parengtos vidaus tvarkos taisyklės skelbiamos gerai paslaugų vartotojui matomoje paslaugų teikimo vietoje. Taip pat turi būti pateikta informacija apie baseino vandens ir patalpos, kurioje įrengtas baseinas, temperatūrą. Paslaugų vartotojams gerai matomoje vietoje turi būti įmonės pirmosios pagalbos rinkinys, gelbėjimo įranga.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode