Šiaulių apskrityje už ligoninėse vaikams teikiamas socialines paslaugas mokės savivaldybės, už sveikatos priežiūrą – ligonių kasa ​

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Remigijus Mažeika ir Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko klinikoje vykusiame įvairių sričių institucijų atstovų susitikime, kuriame buvo sprendžiami pagalbos teikimo vaikams, paimtiems iš šeimos dėl galimo smurto artimoje aplinkoje, klausimai. Taip pat aptarta, kokių veiksmų esant įtarimams, kad vaikas patiria smurtą artimoje aplinkoje, turėtų imtis vaikų sužeidimus pastebintys mokyklų ir darželių darbuotojai bei sveikatos specialistai.

Pasitarime, be Šiaulių TLK atstovų, dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės, Joniškio ir Radviliškio ligoninių, Šiaulių apskrities savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyrių bei policijos atstovai.

Vien per pastaruosius kelis šių metų mėnesius į Respublikinę Šiaulių ligoninę dėl smurto artimoje aplinkoje ar nepriežiūros pareigūnai ir vaikų teisių specialistai atvežė 15 vaikų. Daugeliu atvejų vaikai nebuvo patyrę sužalojimų ar kitų sveikatos sutrikimų – nebuvo medicininių indikacijų asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti ir joms apmokėti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, nes ligoninė teikė socialines paslaugas.

Bendru sutarimu nuspręsta, kad savivaldybės turėtų sudaryti sutartis su Respublikine Šiaulių ligonine dėl tokiais atvejais vaikams teikiamų socialinių paslaugų apmokėjimo. Tokia sutartis jau pasirašyta tarp Kelmės rajono savivaldybės ir Kelmės ligoninės.

„Šis susitarimas labai svarbus ir reikšmingas skirtingoms sritims atstovaujančių institucijų bendradarbiavimo pavyzdys. Svarbiausia, kad vaikams operatyviai bus teikiamos tiek sveikatos priežiūros, tiek socialinės paslaugos, o specialistams už darbą bus apmokama“, – po pasitarimo sakė Šiaulių TLK vadovas R. Mažeika.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

17-236

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode