Popiežius Motinos Teresės paskelbimo šventąja išvakarėse giria savanorius

 

Popiežius Pranciškus šeštadienį pasmerkė šių dienų abejingumą badui, išnaudojimui ir kitoms kančioms nuodėme, ir kėlė Motinos Teresės pavyzdį jos paskelbimo šventąja išvakarėse.

„Rytoj su džiaugsmu matysime, kaip Motina Teresė paskelbiama šventąja. Ji to nusipelnė!“ – sakė Pranciškus tūkstančiams pasauliečių savanorių, susirinkusių Šv. Petro aikštėje į specialų susitikimą, kuriuo norima pabrėžti didesnio gailestingumo ir rūpinimosi būtinybę pasaulyje.

Sekmadienį ryte Pranciškus šioje aikštėje vadovaus kanonizacijos ceremonijai, kuriai turi susirinkti didžiulės tikinčiųjų ir kitų Motinos Teresės gerbėjų minios. Motina Teresė įsteigė vienuolių ordiną, kurio narės, kaip ir ji pati, rūpinosi vargšais, sergančiais ir mirštančiais Indijos miesto Kolkatos gatvėse.

Šeštadienį kalbėdamas savanoriams, tarp kurių buvo žmonių, padėjusių gelbėti gyventojus po rugpjūčio 24-osios žemės drebėjimo centrinėje Italijoje, Pranciškus smerkė tuos, kurie „nusisuka į kitą pusę, kad nematytų tos daugybės skurdo formų, maldaujančių gailestingumo“.

„(Pasirinkimas) nematyti bado, ligų, išnaudojamų žmonių, ... yra sunki nuodėmė. Tai taip pat šiuolaikinė nuodėmė, šiandienos nuodėmė“, – sakė jis.

Popiežius gyrė savanorius ir vadino juos „gailestingumo meistrais“, kurių rankos, balsai, artumas ir paglostymai padeda kenčiantiems žmonėms pasijusti mylimiems.

Aikštėje Pranciškus taip pat paglostė labradorą Leo, kuris po žemės drebėjimo parodė, kur po griuvėsiais yra gyvas ketverių metų vaikas. Šuo pakėlė leteną, kurią Pranciškus palaikė.

Nuo 2013 metų, kai tapo popiežiumi, Pranciškus ragina katalikus ir institucijas rūpintis paribyje atsidūrusių žmonių poreikiais.

Pasitikėjimas Bažnyčia priklauso nuo katalikų pagalbos neturtėliams, benamiams, kaliniams, imigrantams, pabėgėliams ir kitiems, kuriems reikia pagalbos, sakė Pranciškus.

„Pasauliui reikia konkrečių solidarumo ženklų, visų pirma tada, kai susiduriama su abejingumo pagunda“, – sakė jis.

BNS

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode