„Neužmirškite mūsų“ – prašymas iš Pietų Sudano

„Neužmirškite mūsų“ – tai pagalbos prašymas, kuriuo vyskupas Kussala, Pietų Sudano Respublikos Tombura-Yambio katalikų vyskupas kreipėsi ypač į Europą: Jei Pietų Sudanas liks nepastebėtas, banga pabėgėlių pasiekiančių Europos krantus dar labiau išaugs, sako jis.

Kalbėdamas tarptautinei katalikiškai žinių agentūrai „Fides“, vyskupas Barani Eduardo Hiiboro Kussala visų prima paprašė tarptautinės bendruomenės atidžiai stebėti poslinkius sunkmečio kaustomoje jauniausioje Afrikos valstybėje. Anot jo, svarbu, kad toliau būtų daromas spaudimas Pietų Sudano prezidentui Salva Kiir ir buvusiam vice prezidentui Riek Machar, kad jie sugrįžtų prie pokalbių stalo ir nuspręstų pasidalyti valdžia pagal praėjusių metų rugpjūčio mėnesį pasirašytą susitarimą.

Nublėsęs ginkluotas konfliktas tarp Dinka ir Nuer etninių grupių stovyklų iš naujo įsiliepsnojo liepos mėnesį, tačiau jo šaknys glūdi 2013 metų įvykiuose, po nepasisekusio bandymo nuversti Salva Kiir valdžią. Pasibaisėtinos konflikto pasekmės. Konfliktas privertė du milijonus žmonių apleisti gimtines. Pasak JT Vaikų fondo Unicef, nemažiau kaip 16 000 vaikų priversti dalyvauti konflikte su ginklu rankose. Humanitarinė situacija ir toliau yra nuolat kritiška.

Kaip krikščionys turime būti tvirti išbandymo valandą. Lengva pasiduoti nevilčiai, tačiau būtina palaikyti gyvą viltį! - sako vyskupas Kussala. Jis pridūrė, kad nepaisant akivaizdžių politinių ir etninių nesutarimų, ginkluotuose veiksmuose dalyvauja nedidelė mažuma. Pasak vyskupo, Pietų Sudane galimybės plėsti žemės ūkį ir eksploatuoti žemės resursus, kaip naftą neribotos, tačiau nuolat kliudo konfliktas. Gyventojai netrokšta kitko kaip geresnio gyvenimo, tačiau būtina nuslopinti visuomenę ardančią smurto kultūrą, tvirtina vyskupas Kussala.

Kaip 2011 metais skelbiant valstybės nepriklausomybę, taip ir dabar katalikų Bažnyčia tvirtai įsitikinusi žmogaus orumo ir taikos vertybių svarba; Bažnyčia deda dideles pastangas vyskupijose, parapijose ir mokyklose, kad atsiverstų gyventojų širdys.

Viltis, pasak vyskupo, yra geriausias priešnuodis  smurtui. Tikėjimas ir viltis padės sukurti naują krašto ateitį, kurioje įsiviešpatautų taika ir artimo meilė. Niekuomet nevėlu mylėti, atleisti ir atstatyti visą kraštą, pareiškė Pietų Sudano Respublikos Tombura-Yambio katalikų vyskupas Kussala.

Vyskupo Kussala vyskupija yra pietiniame Pietų Sudane prie valstybės sienos su Centrinės Afrikos Respublika ir Kongo Demokratine Respublika. Vyskupas taip pat yra Pietų Sudano Respublikos Didžiojo Pusiaujo regiono, apimančio tris valstijas, taikos iniciatyvų tarybos (Icpi) pirmininkas. (Vatikano radijas)

Pietų Sudano vidaus pabėgėliai - AP

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode