Pandemija: daugiau nei bet kada Google ieškota maldos

Buvo atliktas tyrimas, pasak kurio 68% žmonių paramos išgyvenant pandemijos sunkumus ieško tikėjime.

Nestabilumas yra nuolatinis gyvenimo palydovas ir net jei nenorime to pripažinti, kai susergame, ištikus nelaimei ar kai mums grasina koronaviruso pandemija, ši tiesa atsiskleidžia visa jėga. Jaučiamės pažeidžiami ir ieškome stabilios atramos. Panaudodama kasdienės Google sistemos paieškų duomenis iš 95 šalių, Kopenhagos universiteto mokslininkė Jeanet Sinding Bentzen atliko tyrimą, kuris atskleidė kaip išaugo maldos paieška. Google sistemoje atliktos paieškos rodo kaip niekad išaugusį žmonių susidomėjimą malda nuo 2020 m. kovo mėnesio, kai Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė koronaviruso pandemiją. Maldos paieška pralenkė net informacijos apie svarbiausias religines metų šventes – Kalėdas, Velykas, Ramadaną paiešką.

Maldos paieška išaugo daugelyje regionų, net ir sekuliarizuotoje Šiaurės Europoje, kur prieš pandemiją mažai kas domėdavosi malda internete. Susidomėjimas ryškus visuose žemynuose, tarp visų religijų atstovų, visų socialinių sluoksnių. Didžiausi skaičiai – Lotynų Amerikoje ir Afrikoje, kur daugiausia krikščionių. Beje, reikia atsižvelgti į tai, kad tyrimas veikiausiai neapėmė vyresnio amžiaus žmonių, kurie galbūt nesinaudoja internetu.

Pasak tyrimo autorės, malda nebuvo tarsi religinių apeigų pakaitalas, bet gimė kaip noras melsti pagalbos įveikiant pandemijos iššūkius. Tokie sunkūs išbandymo momentai, kaip dabartinė situacija, pažadina sąžinę, atveria protą ir širdį Dievui ieškant vidinės ramybės, paguodos. Tyrimas atskleidžia, kad daugelis žmonių ieško gilesnio, artimesnio santykio su Dievu.

Tikėjimas tai ne tik palaikymas, bet jis suteikia ir galimybę pažvelgti į gyvenimą giliau. Jis yra tarsi skydas, kurios saugo krizės laikais. Tikėjimas ne tik suteikia jėgų ir paguodą, bet ir suvienija su žmonėmis. Net ir tie, kurie paprastai prieš pandemiją sakydavo, kad neturi laiko ar yra per daug užimti nueiti į Mišias, dalyvaudavo virtualiose Mišiose ar meditacijose.

Tragedija pažadina sąmones, žmonės ima ieškoti gilesnio santykio su Dievu, prasmės, vidinės ramybės, kad atrastų savyje slypintį potencialą, padėtų kitiems ir pasitiktų viltį. Paprastai krizių akistatoje žmonės labiau atsiveria tikėjimui, Dievo paieškoms. (DŽ / Aleteia)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode