Popiežiaus dovana žmonėms su negalia: parama išlaikant rekreacinę zoną pajūryje

Popiežius padovanojo lėšas, kurios padengs metines nuomos išlaidas „Madoninos“ pliaže. Ši paplūdimio struktūra atvira visiems, taip pat ir žmonėms su negalia. Šv. Aloyzo Gonzagos asociacija, kuri prižiūri struktūrą, popiežiaus dovaną gavo su „entuziazmu ir nuostaba“. Tai pasakoja popiežiaus elemozinarijus, vyskupas Konrad Krajewski, kuris Šventojo Tėvo vardu įteikė auką paremti socialinį projektą, skirtam negalią turintiems žmonėmis.

Paplūdimys „Madonina“ (mažybinė Marijos, Dievo Motinos titulo forma) yra Romos apylinkėse, Fočene vietovėje, Šv. Rufino uosto suburbinėje vyskupijoje, kur įrengti visiems atviri pliažai.

Šv. Aloyzo Gonzagos parapijos klebonas Massimo Consolaro liko tikrai nustebęs ir dėkingas po elemozinarijaus skambučio, informuojančio apie popiežiaus dovaną. Kai tik pasklido žinia apie dovaną, klebonas teigia sulaukęs daug skambučių tiek iš parapijiečių, tiek savanorių. Pajūrio poilsiavietė, kurią prižiūri vien savanoriai, užtikrina ir medicininę pagalbą bei specializuotos personalo iš Parolimpinio plaukimo federacijos priežiūrą besimaudantiems. 

Paplūdimyje įrengtos visos struktūros, kaip ir bet kuriame privačiame pliaže. Struktūra veikia kasdien, ja siekta sukurti ne uždarą erdvę, tačiau atvirą, be sienų - tiek konstrukciniu požiūriu, tiek perkeltine prasme, kur visi kartu gali džiaugtis jūra ir jos teikiamais malonumais. „Madoninos“ struktūros tikslas – pabrėžti, kaip svarbu rūpintis kitu, atrasti kiekvieno žmogaus būties unikalumą, atskleisti, kad kiekvienas žmogus yra gerovės šaltinis kitam, jei tik įsiklauso į kito reikmes.

Popiežius padengė metinės nuomos išlaidas, kartu pasiuntė žinią su palaiminimu savanoriams ir ypatingu būdu - negalią turintiems žmonėms bei jų šeimoms. (Vatikano radijas)

Nuotrauka: "La Madonnina" - RV

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode