Popiežiaus Pranciškaus audiencija Kamerūno prezidentui

Ketvirtadienio ryte Apaštaliniuose Rūmuose įvyko popiežiaus Pranciškaus ir Kamerūno respublikos prezidento Paul Biya susitikimas. Po audiencijos pas Šventąjį Tėvą Kamerūno politinis lyderis taip pat susitiko su kardinolu Pietro Parolin ir arkivyskupu Paul Gallagher, atitinkamai Popiežiaus valstybės sekretoriumi ir Santykių su valstybėmis sekretoriumi.

Po šių susitikimų paskelbtame pranešime nurodoma, jog pokalbiuose pabrėžti geri ryšiai tarp Šventojo Sosto ir Kamerūno, ir svarbus katalikų Bažnyčios įnašas į krašto vystymąsi, ypač per švietimą ir sveikatos apsaugą.

Atsižvelgiant į tai, kad šalyje taikiai sugyvena skirtingos religinės grupės, akcentuota nacionalinė vienybė, vertinant istorines ir kultūrines tradicijas, gerbiant žmogaus teises ir mažumų teises. Apsikeista nuomonėmis dėl kai kurių regioninių ir tarptautinių klausimų.

*

Galima priminti, kad Kamerūnas yra vakariniame Afrikos kontinento krante esanti valstybė, kurioje gyvena per 20 milijonų žmonių. Katalikai sudaro apie 38 procentus gyventojų, penktadalis yra musulmonai, daug žmonių priklauso įvairioms protestantiškoms bendruomenėms, pastaraisiais metais plito sekmininkų judėjimas. Keliolika procentų populiacijos praktikuoja tradicinius kultus.

Kamerūnas yra viena iš nedaugelio Afrikos valstybių, kurioje po nepriklausomybės paskelbimo, šiuo atveju nuo Prancūzijos, nebuvo pilietinių karų ar valstybės perversmų, ji pakankamai stabili ir saugi. Tačiau jau kyla klausimas kas pakeis prezidentą Biya, kuris vadovauja kraštui nuo 1982 metų. Pastaraisiais metais kilo pavojus kai kuriems vidiniams Kamerūno regionams: šalis turi bendrą sieną su Centrinės Afrikos Respublika, kuri atsigauna po pilietinio karo, iš Nigerijos jai teko priimti dešimtis tūkstančių pabėgėlių, kurie spruko nuo islamistinės teroristinės organizacijos „Boko Haram“ žiaurumo.

Kaip minėta po popiežiaus ir Kamerūno prezidento susitikimo paskelbtame pranešime, katalikų Bažnyčia daug daro švietimo ir sveikatos apsaugos srityje. Daugiau nei prieš šimtą metų misionierių pradėtas kurti mokyklų tinklas yra platus, suteikia mokymosi galimybę dideliam skaičiui vaikų ir jaunuolių, kita vertus, rūpinasi ir kokybe. Pavyzdžiui, 2013 metais parengtame geriausių mokyklų dvidešimtuke visoje valstybėje  figūruoja dvylika katalikiškų įstaigų. Kamerūno sostinėje Jaundėje veikia katalikiškas Centrinės Afrikos universitetas, kuriame be tradicinių filosofijos ir teologijos fakultetų studentai gali rinktis ekonomikos, teisės, informatikos, medicinos, inžinerijos ar humanitarinių mokslų programas. Universitete studijuoja per 1600 studentų.

Vienoje 2009 metų studijoje nurodoma, kad 40 procentų Kamerūno sveikatos sistemos priklauso privačiam sektoriui, daugiausia trims asociacijoms – Katalikų sveikatos organizacijai Kamerūne, Kamerūno protestantų Bažnyčių tarybai ir krikščioniškai, bet nekonfesinei fundacijai „Ad Lucem“. Katalikų sveikatos organizacija, įsteigta vyskupų konferencijos, yra didžiausia iš jų: ji administruoja 16 ligoninių ir 250 mažesnių klinikų. Jai priklauso dvi medicinos mokyklos. Katalikiškose sveikatos institucijose dirba virš 3200 asmenų.

Be to nereikia pamiršti Caritas ir kitų katalikiškų šalpos organizacijų, kurios taip pat teikia paramą, kai kurias labai reikalingas socialines paslaugas. (Vatikano radijas)

Nuotrauka: Pranciškaus audiencija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode