Ssc pirmasis
Renavo dvaras – vykdomi projektai

Renavo dvaro administracija šiuo pandeminiu laikotarpiu ne tik tęsia pradėtus, bet ir įgyvendino dar keletą naujų projektų. 

Tarp jų – kultūros paveldo pristatymui bei sklaidai skirtas projektas „Renavo dvaras – vieta, kur prabyla praeities legendos“, finansuotas iš Lietuvos kultūros tarybos fondo. Dar vienas projektas – dvaro sodo rūsio ir prieigų tvarkybos projektas „Kultūros paveldo objekto Renavo dvaro sodo rūsio remonto darbai, pritaikant šikšnosparnių žiemojimui ir edukacinei veiklai“. 

Projekto „Renavo dvaras – vieta, kur prabyla praeities legendos“ metu atgaivinti, papildyti ir įgarsinti pasakojimai bei legendos apie dvylika Renavo dvaro sodybos teritorijoje išdėstytų objektų. Tai ir gamtos, ir istoriniai, ir meniniai dvaro reprezentacinio ir kraštovaizdžio parko objektai. Įgyvendinus projektą, savarankiškai besilankantiems dvaro sodybos svečiams, stabtelėjus prie šių objektų, vieno mygtuko paspaudimu lankytojų mobiliuosiuose įrenginiuose prabils įgarsintos istorijos. 

Antrojo projekto tikslas – suremontuoti sodo rūsio stogą, atstatyti fasado trūkstamas architektūrines detales, įrengti tinkamą ventiliaciją, užsandarinti atviras angas, viduje pritaikyti erdvę šikšnosparniams žiemoti ir edukacijoms apie juos vasaros metu vykdyti. Projekte numatyti darbai vyksta sklandžiai, rūsio tvarkybos darbai beveik baigti. Projektą finansuoja Šiaurės vakarų Lietuvos VVG rėmimo fondas. 

Renavo dvaro sodybos kultūrinės veiklos vadybininkė Renata Vindašienė

Nuotrauka Nomedos Vėlavičienės

MS-34

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode