Odė bažnyčiai

Liepos 18–21 dienomis Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyko pleneras-kūrybinės dirbtuvės „Odė bažnyčiai“. Per šias dienas menininkai užsiėmė kūrybinėmis veiklomis, susitiko su vietos bendruomene, svečiais, o savo kūrinius dedikavo bažnyčiai. Vyko paskaitos, pažintiniai pasivaikščiojimai, kūrybiniai užsiėmimai su įvairaus amžiaus meno mylėtojais.

Šeštadienį plenero dalyviai savo kūrybos darbus pristatė vietos bendruomenei ir svečiams, dalyvavusiems tądien Sedoje vykusiame folkloro festivalyje „Gėid vuolongelė“.

Rugsėjo 21 d. Sedoje vyks Europos paveldo dienų atidarymo renginys, kuriame dalyvaus ne tik sediškiai, mažeikiškiai, bet ir bendro Mažeikių, Plungės ir Šilalės rajonų savivaldybių parengto projekto iniciatoriai bei minėtų rajonų kultūros paveldo mylėtojai. Bus pristatyti galutiniai plenero metu ir vėliau sukurti kūrybos darbai.

Kūrybinių dirbtuvių idėja, pasak jos autorės, savanoriškai talkinusios organizuojant plenerą, Inesos Stankienės, – būti įkvėptiems bažnyčios didingumo, maldos aplinkos, sakralaus meno, taip pat duoklė aplinkai ir grožiui.

Plenere-kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo iš Mažeikių kilęs fotografas Rytis Šeškaitis (Vilnius), tapytoja Vaida Blistrubienė (Seda), kalvis Algirdas Stankus (Viekšniai), grafikė Asta Norkutė (Švedija, Mariestad), tapytojai Rasa ir Virginijus Tamošiūnai (Mažeikiai), iš Sedos kilęs skulptorius Mykolas Pačkauskas (Vilnius), menotyrininkė Jurgita Kristina Pačkauskienė (Vilnius) ir Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentė Ieva Fridrikaitė (Mažeikiai).

Plenero-kūrybinių dirbtuvių organizatoriai: Mažeikių r. savivaldybės Kultūros ir sporto skyrius, I. Stankienė, Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija, Sedos kultūros centras, bendruomenė ir seniūnija.

Renginys finansuojamas Mažeikių rajono savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos lėšomis.

Savivaldybės informacija

Savivaldybės archyvo nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode