Kada širdis greičiau sensta nei jūs?

 

Širdies ir kraujagyslių ligos karaliauja, bet jų baimė sveikatos nepridės. Verčiau anksti įvertinkite aterosklerozės ir jos komplikacijų riziką. Pažangūs kraujo tyrimai padeda įspėti apie kraujagyslių uždegimą, „išprotėjusį“ cholesterolį ar širdies nepakankamumą.

Atšventėte 40 metų jubiliejų, o kokio amžiaus yra jūsų širdis ir kraujagyslės? Jos gali būti net iki kelių dešimtmečių senesnės. Bet gali būti ir jaunesnės. Tai lemia, kiek turite įvairių rizikos veiksnių.

Labai svarbu anksti pradėti kontroliuoti ankstyvąją aterosklerozę. Ji gali prasidėti jaunystėje ir tyliai progresuoti dešimtmečiais, kol kartą staiga praneša apie save. Infarktas, insultas, širdies nepakankamumas ir kt. – tai aterosklerozės komplikacijos.

Kovojant su šia klastinga liga didžiulį vaidmenį vaidina šiuolaikiniai kraujo tyrimai. Pirmiausia labai svarbu reguliariai atlikti didelio jautrumo C reaktyvinio baltymo tyrimą (dj-CRB) ir lipidogramą.

Dj-CRB leidžia nustatyti kraujagyslių uždegimą – vieną pagrindinių aterosklerozės veiksnių. Tyrimo metu žmogus turi nesirgti infekcine liga. Lipidograma parodo bendrojo, gerojo, blogojo cholesterolio ir trigliceridų kiekį. Blogieji kraujo riebalai siaurina ir užakina gyvybiškai svarbias arterijas.

Dar vienas labai vertingas kraujo tyrimas – NT-pro BNP. Jis leidžia diagnozuoti mirtinai pavojingą širdies nepakankamumą. NT-pro BNP tyrimas taip pat padeda įvertinti, ar ši liga tinkamai gydoma.

Kiekvienam žmogui nuo jaunystės reikia sekti ne tik cholesterolio ir gliukozės koncentraciją, bet ir kraujospūdį, svorį, nerūkyti, būti fiziškai aktyviam, mokėti suvaldyti stresą ir kt., nes dabar infarktas jauno amžiaus nebepaiso – jį patiria net vos 20 metų amžiaus sulaukę vaikinai.

--------

( Logo)AKCIJA! – lipidogramą, didelio jautrumo CRB ir NT-pro BNP tyrimus atlikite MEDICINA PRACTICA laboratorijojeVilniaus g. 2, tel. 350 63.Aukščiausi kokybės standartai. Prieš tyrimą būtina bent 12 val. nevalgyti. Iš anksto registruotis nereikia. Akcija – iki lapkričio pab. www.medicinapractica.lt.

17-630

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode