Pratęsus karantiną švelninamos jo sąlygos

Balandžio 22 d. Vyriausybė nutarė pratęsti karantiną iki gegužės 11 d. ir sušvelnino karantino sąlygas. Mažeikių rajone, kaip ir visoje šalyje, jos taip pat švelnėja. 

Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, įvertinusi situaciją rajone, konstatuoja – padėtis stabili ir kontroliuojama: neužfiksuota naujų koronaviruso COVID-19 ligos atvejų, beveik visi sirgusieji pasveiko, mirčių neregistruota, atidaryta Karščiavimo klinika, Vidaus ligų skyriaus COVID-19 poskyris, suformuotos mobiliosios komandos, dėl koronaviruso tikrinami medikai, socialiniai darbuotojai, imtasi visų įmanomų koronaviruso plitimo suvaldymo priemonių. 

Rytoj, balandžio 23 d., sušauktas šios komisijos posėdis, kuriame bus sprendžiama dėl karantino sušvelninimo rajone. 

Kaukių dėvėjimas viešose vietose ir toliau išlieka privalomas, išskyrus tuos atvejus, kai valgoma ar geriama viešojo maitinimo įstaigose. 

Kavinės, restoranai ir barai lankytojus galės aptarnauti tik lauke, taip pat, kaip ir anksčiau, tiekti maistą išsinešimui. 

Nuo balandžio 27 d., pirmadienio, duris klientams atidarys kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, bet tik ribojant klientų srautus. Vienam klientui turės būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas arba vienu metu paslaugos galės būti teikiamos tik vienam žmogui bei užtikrinamos nustatytos higienos sąlygos. 

Pradės dirbti tam tikros kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigos, tačiau bus ribojamas lankytojų srautas bei turės būti užtikrinamas higienos sąlygų laikymasis. Lankymas vyks ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus šeimas. Taip pat nuo kitos savaitės lankytojai galės lankyti bibliotekas, archyvus ir muziejus. 

Laisvalaikio užsiėmimams atviroje erdvėje – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose – privaloma užtikrinti 10 kv. m. plotą, tenkantį vienam žmogui, taip pat tarp lankytojų turi būti išlaikytas ne mažesnis kaip 10 metrų atstumas. 

Lankytojams atidaromi atvirose erdvėse esantys pažintiniai ir mokomieji takai (išskyrus apžvalgos bokštus), parkai, zoologijos, botanikos sodai, užtikrinant, kad tarp žmonių ar grupių bus ne mažesnis nei 2 metrų atstumas. 

Laikantis šių reikalavimų, taip pat galės vykti atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų treniruotės uždarose sporto bazėse. 

Nuo kitos savaitės taip pat bus galima organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus ir aviacijos mokymus. 

Nuo rytojaus leista prekiauti augalais, skirtais sodinti, taip pat sėklomis ir trąšomis turgavietėse.

Parduotuvėms nuo rytojaus nebetaikomas reikalavimas turėti įėjimą iš lauko pusės, kitaip tariant, atidaromi prekybos centrai. 

Parengė Ryšių su visuomene skyrius

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode