Varėnos rajone – Lietuvos partizanų pagerbimo žygis


Gegužės 15-ąją, Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, organizuojamas Lietuvos partizanų pagerbimo žygis Varėnos–Merkinės miškais ir naujo maršruto „Dainavos apygardos partizanų takais“ atidarymas.
Lietuvos partizanų pagerbimo žygyje kviečiami dalyvauti visi, pasiryžę įveikti 12 km atstumą. Kartu prisiminsime ir pagerbsime partizanus ir visus kovotojus, žuvusius už Lietuvos laisvę.


Keliolikos kilometrų ilgio takai driekiasi per vietoves, kuriose kovojo, buvo įsirengę bunkerius ir žuvo Dainavos apygardos Kazimieraičio rinktinės partizanai. 
Daugiau informacijos apie žygį galima rasti interneto svetainėse: https://youtu.be/oOMQlXVIVF8 . www.varena.lt, www.kam.lt, www.genocid.lt .
Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginių
PROGRAMA Varėnoje
 
Gegužės 15 d., sekmadienis
 
10.00 -13.00 val. Lietuvos patizanų pagerbimo žygis (12 km.)
Norintys vykti į žygį kviečiami 9:30 atvykti į Varėnos geležinkelio stoties aikštelę (Savanoriu g. 3A), kurioje lauks autobusai, vežantys į žygio pradžią. Po žygio ir partizanų pagerbimo renginio visi bus parvežti atgal į Varėnos geležinkelio stoties aikštelę.
 
Pradžia ties Kazimieraičio rinktinės Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto tėvūnijos 1948 metų vadaviete. Varėnos – Rudnios kelias, ties Palkabaliu; Žygio pabaiga prie Kazimieraičio rinktinės Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto tėvūnijos 1949 metų vadavietės (Nemuno būrio bunkeris);
 
11.00 val. Šv. Mišios už Lietuvos partizanus Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.
Po Šv. Mišių visų norinčių vykti į Partizanų pagerbimo renginį prie Varėnos geležinkelio stoties aikštelės (Savanoriu g. 3A) lauks autobusai. Po renginio visi bus parvežti atgal. 
 
13.00 val. Partizanų pagerbimo ir maršruto „Dainavos apygardos partizanų takais“ atidarymo ceremonija Dainavos apygardoje, Kazimieraičio rinktinės Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto tėvūnijos vadavietėje.
Kareiviškos vaišės, arbata ir smagios melodijos pėsčiųjų žygio pabaigos vietoje.
 
Dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis į Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąjį specialistą Saulių Korocejų, tel. Nr. (8 310) 32 014, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Rūta Averkienė
Dokumentų ir ryšių su visuomene skyriaus vyr.  specialistė
Varėnos rajono savivaldybės administracija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode