Palangoje jau kvepia stinta – aktyviai rengiamasi artėjančiai šventei

Palanga jau gyvena artėjančios Stintų šventės nuotaikomis – iki minėtos šventės likus vos mėnesiui, „Palangos stintos“ organizatoriai sako esantys visiškai pasirengę švęsi ir vaišinti į Palangą susirinkusius svečius.

Stintų kvapas garsiojoje J. Basanavičiaus gatvėje šiemet pasklis vasario 13 d., šeštadienį – taip Palanga paskelbs „Stintų turo pajūry“, po savaitės persikelsiančio į Nidą, pradžią. Kaip ir kasmet, „Palangos stintai“ aktyviai rengiasi tiek kultūros darbuotojai, tiek vietos verslininkai, tiek ir žvejai.

Šventės programą dėliojantys Palangos kultūros darbuotojai neabejoja – kaip ir kasmet, liūdėti bei šalti Palangoje Stintų šventės dieną neteks. „J. Basanavičiaus gatvėje skambės žvejiškos melodijos, visi norintieji galės išbandyti savo jėgas įvairiose atraktyviose rungtyse, stebėti Stintų grilio čempionatą ir, be abejonės, paragauti įvairiais būdais paruoštos stintos“, – kalbėjo Nerijus Stasiulis, Palangos kultūros centro vadybininkas.

Atšalusi jūra šiuo metu dosniai dovanoja stintų, tad dabar, iki šventės likus mėnesiui, yra puiki galimybė prisiminti senus receptus bei išbandyti naujus. Tam aktyviai rengiasi būsimieji Stintų barbekiu čempionato dalyviai. „Iš viso Stintų barbekiu čempionate dalyvaus 8 komandos iš įvairių šalies miestų. Jau dabar kepėjai intensyviai rengiasi būsimam čempionatui – suka galvas, kuo nustebinti žuvies mėgėjus, ieško netradicinių receptų“, – sakė Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos direktorius Aurelijus Bagočius.

Kad stintos skonis nenuviltų, itin daug pastangų deda ir vietos verslininkai. Ir nors šventės „Palangos stinta“ metu populiarumo viršūnėje kasmet karaliauja kepta stinta, kavinių darbuotojai taip pat suka galvas, kaip nustebinti kasmet į šventę atvykstančius svečius, tarp kurių yra ir gurmanų. Tad J. Basanavičiaus gatvėje bus galima paskanauti ne tik įvairiais būdais pagamintos stintos, bet ir pasimėgauti kitokios žuvies skoniu. „Siūlysime ne tik stintų, bet ir patiekalų iš kitokių žuvų. Pavyzdžiui, skandinaviškų būdu ant lentos keptos lašišos. Juo labiau kad stinta – lašišinė žuvis, ją galima vadinti lašišos „pussesere“, – sakė Klaidas Pakutinskas, kavinės „Molinis ąsotis“ savininkas.

Kaip ir kasmet, Stintų šventės metu J. Basanavičiaus gatvėje bus galima įsigyti ir šviežios stintos – jau dabar norą prekiauti šia žuvimi yra pareiškę 16 vietos žvejų. Šurmuliuos „Palangos stintoje“ ir prekeiviai – tautodailininkai bei tautinio paveldo meistrai, pasiūlysiantys įsigyti originalių dirbinių.

Dar viena atrakcija, laukianti pramogautojų vasario 13 d. – tradicinės sveikuolių maudynės ledinėje jūroje. Šis renginys – Grūdinimosi šventės dalis. Šalčio nepabūgstantys vadinamieji ruoniai kasmet į paplūdimį sutraukia minias smalsuolių.

Palangos miesto savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode