Parama
Vokietija sekmadienį dalinai uždarė savo sienas su Čekija ir Austrijos Tirolio žeme dėl nerimą keliančių koronaviruso mutacijų, dėl ko susilaukė kritikos iš Europos Sąjungos.

Pasienyje mobilizuotas tūkstantis policijos pareigūnų, kurie užtikrina griežtą sienų patikra, primenančią apie ankstyvas pandemijos dienas, kai ES šalys skubiai uždarė savo vidines sienas.

Kyfersfeldo pasienio punkte Pietų Bavarijoje, pasienyje su Austrijos Tirolio žeme, kaukėti pareigūnai ryškiomis geltonomis šviesą atspindinčiomis liemenėmis stabdė visus automobilius, įvažiuojančius iš Austrijos. Pagal naują tvarką, tik vokiečiai ir ne vokiečiai rezidentai įleidžiami ir jie privalo pateikti neseniai darytą neigiamą koronaviruso testą.

Numatytos kai kurios išimtys: įleidžiami svarbiausių sektorių, kaip sveikatos apsaugos ir transporto, darbuotojai, o taip pat atvykstantys dėl skubių humanitarinių priežasčių, nurodė Vokietijos vidaus reikalų ministerija.

Tarp neįleistų žmonių atsidūrė ir austrė Irenė, kuri sakė, jog dabar turės daryti kelių valandų trukmės apylanką. „Aš tik norėjau pravažiuoti Vokietiją, kad patekčiau į Vieną, – agentūrai AFP sakė ji. – Tai katastrofa. Mano automobilyje yra 15 metų šuo... Nežinau kelio ir neturiu navigacijos.“

Tokių priemonių Vokietija ėmėsi siekdama sulėtinti labiau užkrečiamų koronaviruso atmainų, pirmiausią užfiksuotų Didžiojoje Britanijoje ir Pietų Afrikoje, plitimą. Šiuo metu Čekijos pasienyje ir Tirolio žemėje fiksuojama naujų koronaviruso židinių.

Vokietijos ir Čekijos pasienyje esančiame Bad Gotleubos mieste policijos atstovė sakė, kad dėl patikrų pasienyje tenka laukti apie valandą. Manoma, kad eismas dar labiau sutriks pirmadienį.

Europos Komisija yra paraginusi nesiimti vienašališkų kovos su pandemija priemonių ir pasmerkė apribojimus Vokietijos pasienyje.

„Koronaviruso mutacijų baimė yra suprantama, – Vokietijos laikraščiui „Augsburger Allgemeine“ sekmadienį sakė už sveikatą atsakinga Europos komisarė Stela Kirikiakides (Stella Kyriakides). – Tačiau tiesa yra ta, kad uždarytos sienos viruso nesustabdo.“

Jos teigimu, vakcinos ir prevencinės higienos priemonės „yra vieninteliai dalykai, kurie veikia“.

„Manau, kad neteisinga grįžti prie Europos su uždarytomis sienomis, kaip buvo 2020 metų kovą“, – sakė ji.

Tačiau Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis (Horstas Zėhoferis) kritiką atmeta. „Jau gana“, – pareiškė jis laikraščiui „Das Bild“. Jo teigimu, ES „yra padariusi pakankamai klaidų“ dėl lėto žmonių vakcinavimo.

„Mes kovojame su mutavusiu virusu Čekijos ir Austrijos pasienyje. Europos Komisija turėtų mus palaikyti, ... o ne mėtyti akmenis mums ant kelio“, – sakė jis.

Atskridusiųjų iš Pragos ir Vienos patikros vykdomos ir Vokietijos didžiausiam Frankfurto oro uoste.

Daugiau nei du mėnesius galiojęs karantinas sumažino koronaviruso atvejų skaičių Vokietijoje, tačiau kanclerės Angelos Merkel vyriausybė neseniai nusprendė pratęsti dalinį karantiną iki kovo 7 d., baiminantis koronaviruso atmainų keliamos grėsmės.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode