Vyriausybė nutarė griežtinti narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo stebėseną

Vyriausybė trečiadienį nutarė griežtinti narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo stebėseną, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pranešime skelbiama, kad ketinama rinkti papildomus duomenis – demografinę ir socialinę informaciją – apie žmones, kurie pirmą kartą ar pakartotinai kreipėsi į gydymo įstaigą dėl psichoaktyvių medžiagų sukeltų psichikos ir elgesio sutrikimų.

Vyriausybė siūlo leisti Lietuvoje registruotis Europos partijoms

 

Vyriausybė siūlo leisti Lietuvoje registruotis Europos politinėms partijoms, jos negalės dalyvauti šalyje rengiamuose nacionaliniuose ar Europos Parlamento rinkimuose.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė tai siūlančioms Teisingumo ministerijos pataisoms. Jomis siekiama užtikrinti 2017-aisiais įsigaliojusio ir Europos Sąjungos narėms privalomo Europos Parlamento ir Europos Tarybos reglamento nuostatas. Neįgyvendinus jų, šalims narėms gali būti taikoma ES teisės pažeidimo procedūra.

Medalis „Tarnaukite Lietuvai“ skirtas 15 asmenų ir vienai organizacijai

Antradienį komisija išrinko šių metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus. Jais tapo 15 asmenų ir viena asociacija.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, medalis skirtas rašytojai Gintarei Adomaitytei, visuomenininkui Algirdui Gluodui, mokytojai Jovitai Mišeikienei, Visuomeninei Rasų kapinių draugijai.

Seimas pritarė prezidentės veto dėl tarnybinių butų, lieka galioti sena tvarka

Seimas antradienį pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto, kad nereikia sukurti lengvatinių sąlygų gyventojams įsigyti parduodamų tarnybinių butų.

Už tai, kad anksčiau Seimo priimtas įstatymas būtų laikomas nepriimtu antradienį balsavo 56 parlamentarai, 16 buvo už tai, kad jis būtų svarstomas iš naujo.

Tai reiškia, kad lieka galioti sena valstybės ir savivaldybių turto perdavimo kitiems tvarka.

Kultūros viceministre paskirta R. Jaskelevičienė

Kultūros viceministre paskirta teisininkė, buvusi Lietuvos radijo ir televizijos komisijos patarėja Regina Jaskelevičienė, pranešė Kultūros ministerija.

M. Kvietkausko komandoje nuo pirmadienio darbą pradedanti R. Jaskelevičienė bus atsakinga  už visuomenės informavimo, autorių teisių politiką, Europos Sąjungos ir valstybės investicijų kultūros srityje klausimų koordinavimą. Tarp jos atsakomybės sričių – ir Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinės paramos kultūros srityje mechanizmų planavimas ir įgyvendinimas.

Tyrėja: Lietuva įgyvendino vieną iš devynių tarptautinių antikorupcinių įsipareigojimų

Siekdama sumažinti korupciją Vyriausybė pagerino savo veiklos viešinimą ir palengvino gyventojų dalyvavimą jiems aktualių klausimų svarstyme, tačiau neįvykdė kitų aštuonių sau iškeltų įsipareigojimų, rodo „Atviros Vyriausybės partnerystės“ iniciatyvos Nepriklausomo priežiūros mechanizmo (NPM) vertinimas.

Nuo 2016 iki 2018 metų Lietuva turėjo atverti institucijoje kaupiamus duomenis, detaliau skelbti, kaip viešasis sektorius leidžia lėšas, sukurti nevyriausybinių organizacijų registrą, šių organizacijų fondą, taip pat palengvinti gyventojų galimybes dalyvauti sprendimų priėmime.

Ugniagesiai velkasi naujas uniformas

 

Lietuvos ugniagesiams gelbėtojams šiemet bus išdalinta daugiau nei 1,3 tūkst. apsauginių kostiumų, jie pakeis dalį susidėvėjusios senosios uniformos.

Šiuo metu budinčiose pamainose dirba 2,5 tūkst. statutinių pareigūnų, gesinančių gaisrus, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Seime vėl stringa pataisos dėl draudimo rūkyti balkonuose

 

Seime vėl stringa siūlymas uždrausti rūkyti balkonuose ir kai kuriose kitose vietose. Daugiausia nesutarimų kyla dėl daugiabučių balkonų – dėl to įstrigo ir sprendimo priėmimas Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdyje. 

Komitetas antradienį nutarė daryti pertrauką bei paprašė iki Seimo pavasario sesijos pradžios, kovo 10–osios, Vyriausybės ir Savivaldybių asociacijos pozicijos. 

Kinija vis agresyviau šnipinėja Lietuvoje, perspėja žvalgyba

 

Lietuvos žvalgyba antradienį perspėjo, kad šalyje vis aktyviau veikia Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybos.

Kinijos šnipinėjimą grėsme nacionaliniam saugumui Lietuvos tarnybos įvardijo pirmą kartą. Kasmetinę ataskaitą paskelbė dvi Lietuvos žvalgybos tarnybos – Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.

Lenkija oficialiai atšaukė draudimą importuoti lietuviškas kiaules

 

Lenkija oficialiai atšaukė draudimą importuoti lietuviškas kiaules, užaugintas didžiojoje Lietuvos dalyje – antroje afrikinio kiaulių maro zonoje, pranešė Žemės ūkio ministerija.

„Vakar Briuselyje priėjau prie Lenkijos žemės ūkio ministro, dar kartą pasikalbėjau, o šiandien raštu mus informavo šios šalies vyriausiasis veterinarijos pareigūnas“, – pranešime sako žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Darželių pedagogų algų koeficientai turi būti padidinti mažiausiai 10 proc. – ministras

 

Visose savivaldybių švietimo įstaigose ikimokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimų koeficientai nuo šių metų sausio būtų padidinti ne mažiau kaip 10 proc., skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Dėl didesnių atlyginimų darželių auklėtojams ir priešmokyklinukų mokytojams į savivaldybes kreipėsi ministras Algirdas Monkevičius.

Pretendentų į savivaldą sąrašas gali sutrumpėti dar maždaug 400 asmenų

 

Pretendentų į savivaldą sąrašas gali sutrumpėti dar maždaug 400 asmenų – bus šalinami nenurodžiusieji teistumo, užsienio pilietybės, o kariams savanoriams gali tekti rinktis tarp tarnybos ir politikos.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį toliau spręs dėl atvejų, kai pretendentams neatitinkant įstatymo reikalavimų jie neregistruojami kandidatais.

16 atvejų susiję su nenurodyta užsienio pilietybe, 74 – su karo tarnyba, dar per 300 pretendentų nenurodė arba pateikė klaidingus duomenis dėl teistumo.

Korupcijos suvokimo indekse Lietuva lieka 38-oje vietoje

 

Kasmetiniame Korupcijos suvokimo indekse (KSI) Lietuvos pozicija išlieka nepakitus – kaip ir pernai, šaliai teko 59 balai iš 100 galimų ir 38 vieta 180 šalių sąraše.

Tarp Europos Sąjungos valstybių Lietuva užima 18 vietą iš 28, pirmoje vietoje ES ir pasaulyje yra Danija su 88 balais, pranešė tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Transparency International“.

Dalis mokytojų galėtų tapti mokytojų padėjėjais, sako švietimo ministras

Kylančias moksleivių elgesio problemas mokytojams galėtų padėti spręsti mokytojų padėjėjai, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Interviu naujienų portalo delfi.lt laidai „Dėmesio centre“ ministras ketvirtadienį pripažino, kad klasės, kuriose yra iki 30 moksleivių,  yra per didelės, kad moksleivius, ypač 13-15 metų paauglius galėtų suvaldyti vienas mokytojas. 

Švietimo ministras: mokytojų atlyginimai turi būti 20 – 30 proc. didesni nei vidutinė alga

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad mokytojų atlyginimai turi būti 20 arba 30 proc. didesni nei vidutinė alga šalyje.

Antradienį susitikęs su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderiu Andriumi Navicku ministras teigė, kad pedagogų algų klausimas bus aptartas penktadienį Vyriausybėje, kur posėdžiaus darbo grupė dėl viešojo sektoriaus finansavimo.

Priešgaisrinės saugos būklė pabėgimo kambariuose Lietuvoje yra nebloga – PAGD

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pareigūnai baigė prevencinę Lietuvoje esančių pabėgimo kambarių patikrą, ji parodė, kad jų priešgaisrinė būklė yra nebloga.

Kaip BNS teigė PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas, dauguma pabėgimo kambarių atitinka gaisrinės saugos reikalavimus, užfiksuoti trūkumai yra nedideli – rasta degių dekoracijų, taip pat kai kur nebuvo instruktuojami darbuotojai.

A. Veryga žada valstybines vaistines ligoninėse dar šiemet

Sveikatos reikalų ministras Aurelijus Veryga žada sudaryti galimybę ligoninių vadovams įsteigti valstybines vaistines įstaigose dar šiemet.

Sveikatos reikalų komiteto narys, konservatorius Antanas Matulas „Info TV“ teigia, kad ministras galimybę „papildomai užsidirbti iš vaistų“ dar šiemet ligoninių vadovams pažadėjo gydytojams skirtame renginyje. 

Powered by BaltiCode