Parama dėkojame

G.Scheidt nepasiduoda: lietuvė laimėjo antrąjį olimpiados plaukimą!

Rio de Žaneire vykstančioje vasaros olimpiadoje pirmadienį prasideda buriavimo regata, kurioje startavo ir viena iš Lietuvos vilčių Gintarė Scheidt. Lietuvos vėliavnešė pradėjo kovą dėl „Laser Radial“ klasės medalių. Pirmasis plaukimas lietuvei prasčiau susiklostyti jau negalėjo. Nors G.Scheidt finišavo antra, tačiau buvo diskvalifikuota ir gavo net 38 baudos balus.

Visgi, lietuvės tai nepalaužė. Antrajame plaukime ji pirmavo nuo starto iki finišo ir iškovojo pergalę. 39 baudos balus turinti lietuvė kol kas rikiuojasi 21-a. Tiesa, net 38 iš šių baudos balų vėliau bus nubraukti. Jei ne diskvalifikacija, G.Scheidt šiuo metu bendroje įskaitoje turėtų vos 3 baudos balus ir lenktų visas varžoves. Pirmauja kinė Lijia Xu su 7 baudos balais. Toliau rikiuojasi olandė Marit Bouwmeester (11) ir danė Anne-Marie Rindom (14). Atnaujinta 21.45 val. Lietuvė laimi antrąjį olimpiados plaukimą - 49 min. 57 sek.! 9 sek. pralaimėjo P.Railey, o 13 sek. atsiliko T.Mihelič. Atnaujinta 21.44 val. G.Scheidt lieka lydere ties penkta atžyma - 48 min. 36 sek. Amerikietė Paige Railey pakilo į antrą vietą, bet pralaimi 16 sek.
Atnaujinta 21.39 val. Lietuvė pirma pasiekė ir ketvirtą atžymą - 43 min. 40 sek. Į antrą vietą šoktelėjo kroatė Tina Mihelič, atsiliekanti 7 sek. Atnaujinta 21.34 val. Trečioje atžymoje G.Scheidt tebepirmauja - 39 min. 18 sek. L.Xu pralaimi jau 10 sek. Iki finišo liko dar dvi tarpinės atžymos. Atnaujinta 21.20 val. Lietuvė lieka lydere ir ties antra atžyma - 24 min. 34 sek. Tiesa, L.Xu atsilieka vos 3 sek. Atnaujinta 21.11 val. G.Scheidt antrajame plaukime startavo fantastiškai. Pirmą atžymą lietuvė pasiekė per 16 min. 7 sek. ir artimiausią varžovę lenkia 6 sek. Atnaujinta 20.55 val. Prasidėjo antrasis plaukimas. Šį kartą G.Scheidt prieš startą taisyklių nepažeidė. Atnaujinta 20.40 val. Rezultatai oficialiai patvirtinti. Antra finišavusi G.Scheidt diskvalifikuota. Jai skirti net 38 baudos balai. Tiesa, šis lietuvės rezultatas tikrai bus jos prasčiausias olimpiadoje, tad iš bendros įskaitos bus išbrauktas. Tai reiškia, kad daugiau klysti G.Scheidt nebegali, jei nori kovoti dėl aukštų vietų.
Atnaujinta 20.23 val. G.Scheidt pirmąjį plaukimą baigė antra - 51 min. 10 sek. Plaukimą laimėjo airė Annalise Murphy (50:57), aplenkusi belgę Evi van Acker (51:18) ir kinę Lijią Xu (51:26). Tiesa, rezultatai dar nėra oficialiai patvirtinti. Atnaujinta 20.20 val. Penktoje atžymoje G.Scheidt jau antra - 49 min. 36 sek. Atnaujinta 20.10 val. Ketvirtoje atžymoje lietuvės laikas ketvirtas - 40 min. 14 sek. Atnaujinta 20.04 val. Prie G.Scheidt pavardės lieka prierašas „UFD“. Tokia diskvalifikacija skiriama sportininkėms, kurios likus 1 min. iki starto vis dar būna teritorijoje tarp starto atžymos ir pirmosios tarpinio finišo atžymos. Atnaujinta 19.53 val. Olimpiados organizatoriai paskelbė, kad lietuvė diskvalifikuota, bet ji vis dar dalyvauja pirmajame plaukime ir ties antra atžyma netgi buvo pirma. Atnaujinta 19.46 val. Deja, lietuvė pirmajame plaukime buvo diskvalifikuota. G.Scheidt bus įskaityti 38 baudos balai, tad ateityje, norėdama kovoti dėl aukštų vietų, ji turi nebeklysti.
Atnaujinta 19.33 val. Pirmasis plaukimas turėtų netrukus prasidėti. Atnaujinta 19.08 val. Pirmojo plaukimo startas nukeltas. G.Scheidt 2008 m. Pekino olimpiadoje iškovojo sidabro medalį, o 2012 m. tapo pasaulio čempione. Lietuvė 2006 m. Europos čempionate iškovojo sidabrą, o 2010 m. pasidabino Europos čempionato bronza. „Laser Radial“ klasėje bus surengta 10 plaukimų. Po jų bus susumuotos užimtos vietos ir, atmetus kiekvienos sportininkės prasčiausią pasirodymą, paaiškės stipriausios buriuotojos, dalyvausiančios vadinamosiose medalių lenktynėse.