Laukinius gyvūnus pjudė šunimis: gresia baudžiamoji atsakomybė

Viešojoje erdvėje daugiau nei prieš mėnesį pasklido šiurpus vaizdo įrašas, kuriame baltos spalvos Argentinos dogas, paragintas šeimininko, puola barsuką ir surištą šerną.
Aplinkosaugininkai pagal kompetenciją nedelsiant ėmė tirti pastarąjį atvejį. Nors iš pradžių vaizdo įrašo autoriai teigė, kad tai tėra lauko bandymai ir teisinosi, esą toks šunų paruošimas medžioklei teisėtas, aplinkosaugininkai tvirtina, kad medžioklinių šunų dresūra arba lauko bandymai su laukiniais gyvūnais negali būti vykdomi taip, kad gyvūnas patirtų sužalojimų. Tuo tarpu vaizdo įrašas akivaizdžiai patvirtina, kad laukiniai gyvūnai buvo tiesiog pjudomi: video kadruose Argentinos dogas puolė pabėgti negalintį barsuką, jam įkando, barsukas garsiai sucypė, o šuns šeimininkas tokį gyvūno elgesį sveikino, sakydamas „Šaunuolis, geras šuo“.
Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės leidžia medžioti su šunimis, kai žvėrys gaudomi jų urvuose ar nameliuose arba yra šaudomi šunų išvaryti iš urvų ar namelių, ar jie gaudomi atkasant urvą, arba kai šuo pasiveja ir pagauna plėšrųjį žvėrį ar kiškį. Medžiojant šiuo būdu, būtina užtikrinti, kad nebūtų pažeistos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatos.
Įvykio aplinkybes tyrę Aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai kreipėsi į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, nes vaizdo įraše užfiksuoti vaizdai – akivaizdus žiaurus elgesys su gyvūnais. Teisėsaugininkai informavo, kad dėl pastarojo įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Pagal Baudžiamojo kodekso 310 str. 1 d. atsakomybėn traukiamas tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas. Už šiuos veiksmus baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.


LR Aplinkos ministerija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode