Parama
G. Nausėda ragina ES kartu boikotuoti Astravo elektrą

Prezidentas Gitanas Nausėda dar kartą paragino Europos Sąjungos šalis kartu boikotuoti Baltarusijoje statomos ir nesaugia laikomos Astravo atominės elektrinės (AE) gaminamą elektrą.   

„Dabar metas valstybėms narėms imtis kolektyvinių veiksmų, kad apsaugotume ES rinką nuo nesaugios energijos importo iš trečiųjų šalių“, – po pokalbio su Europos Komisijos pirmininkės pavaduotoju Valdžiu Dombrovskiu, atsakingu už ekonomiką ir prekybą sakė G. Nausėda. 

Pasak Prezidentūros pranešimo, šalies vadovas priminė, kad laukiama EK pasiūlymų dėl elektros užkardymo, kaip buvo sutarta Europos Vadovų Taryboje.

Lietuvos iniciatyva EVT gruodį sutarė, kad būtina užtikrinti Astravo AE branduolinę saugą ir paragino EK numatyti priemones užkirsti kelią komerciniam jos elektros importui.

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis ketvirtadienį sakė, kad Astravo AE yra Rusijos projektas, kuriam valdyti Baltarusijoje trūksta kompetencijos, todėl svarstoma galimybė paversti ją Rusijos korporacijos „Rosatom“ filialu. 

Pasak VSD vadovo, Baltarusija deda pastangas apeiti Lietuvos prekybos elektra ribojimus ir realizuoti Astravo elektrą Baltijos šalių rinkoje. 

enmin.lrv.lt nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode