Parama
S. Krėpšta: pirmąjį ketvirtį Lietuva gaus 600 tūkst. vakcinų dozių, per antrąjį – 3 mln.

Pirmąjį šių metų ketvirtį, iki kovo pabaigos, Lietuvą iš viso turėtų pasiekti apie 600 tūkst. COVID-19 vakcinos dozių, o per antrąjį ketvirtį – dar 3 mln. vakcinų, sako prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

„Gavome aiškų patikinimą, kad jau pirmąjį ketvirtį ES šalys, įskaitant ir Lietuvą, pro rata principu gaus apie 100 mln. vakcinų, tai reiškia, apie 600 tūkst. vakcinų bus pateikta į Lietuvą iš viso nuo tiekimo pradžios iki kovo mėnesio pabaigos“, – Žinių radijui antradienį sakė S. Krėpšta.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuva yra gavusi 279,9 tūkst. vakcinų dozių.

„Tai yra gana ženklus skaičius. Na o antrąjį ketvirtį tas tiekimas Lietuvos atžvilgiu turėtų pasiekti apie 3 mln. vakcinų papildomai per antrąjį ketvirtį“, – sakė prezidento patarėjas.

Pasak jo, artimiausiam mėnesiui vakcinų tiekimo planai yra gana patikimi, tačiau ilgalaikiai grafikai dar gali koreguotis. Vis dėlto Prezidentūros atstovas viliasi, jog galimus svyravimus šiuo metu patvirtintų vakcinų tiekime kompensuos naujos vakcinos, kurios dar bus patvirtintos. 

Artimiausiu metu, per kelias savaites, laukiama „Johnson & Johnson“ vakcinos patvirtinimo.

Lietuvoje šiuo metu skiepijama „BioNTech“ ir „Pfizer“, „Moderna“ bei „AstraZeneca“ gamintojų vakcinomis.

SAM nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode