Mokslo metų trumpinti neplanuojama – viceministras

 

Vyriausybės atstovai sako, kad neplanuoja trumpinti mokslo metų, nes pagal valandų skaičių šalis atsilieka nuo daugelio kitų Europos Sąjungos valstybių. 

„Valandų skaičiaus nemažinam, kadangi pagal valandų skaičių mes atsiliekam nuo daugelio Europos Sąjungos valstybių. Kol kas tikrai tokių planų nesvarstom, kad valandų skaičių mažintumėm“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė švietimo viceministras Valdemaras Razumas.

Kai kurioms savivaldybėms ir mokyklų vadovams prašant grąžinti trumpesnius mokslo metus, viceministras pažymi, kad tvirtinant ugdymo planus savivaldai suteikta pakankamai daug laisvės.

„Nėra ministerija nustačiusi jokiu teisės aktu, kokią dieną turi baigtis mokslo metai, viskas atsiremia tik į tai, kad ugdymo planas turi būti įgyvendintas, o kaip jis įgyvendintas, tai yra pačių mokyklų, tėvų rankose, tarybų rankose“, – sakė v. Razumas.

„Tikrai nėra jokio teisės akto, kuris nustatytų konkrečią atostogų pradžią“, – teigė viceministras.

Šiuo metu mokslo metai pradinukams trunka 35, vyresniems moksleiviams – 37 savaites, iki birželio antros pusės.

Prieš porą metų mokslo metai buvo trumpesni trimis savaitėmis. Kitose Europos valstybėse ugdymo procesas vyksta 37–40 savaičių per metus.

Vasaros pradžioje užplūdus dideliems karščiams dalis mokyklų stabdė ugdymo procesą, o visuomenėje atsinaujino diskusijos dėl mokslo metų trumpinimo.

Autorius: Milena Andrukaitytė

Vilnius, rugpjūčio 12 d. (BNS).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode