Romas

Teismas planuoja apklausti liudytojus dėl „Zero live show“ reklamos Turgeliuose

 

Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmai ketvirtadienį tęs bylos dėl „Zero live show“ reklamos Turgelių bažnyčioje nagrinėjimą, planuojama apklausti liudytojus. 

Per posėdį bus apklausiami įvykio metu maldos namuose buvę žmonės. Į posėdį kviečiami ir kaltinamieji aktoriai Vitalijus Cololo, Mindaugas Papinigis, Ainis Storpirštis ir režisierius Emilis Vėlyvis. 

Jie kaltais neprisipažino, o E. Vėlyvis pridūrė, kad pamaldos sutrikdytos nebuvo.  

„Mes norėjome atkreipti dėmesį į dvasininkijos problemas“, – per teismo posėdį yra sakęs režisierius. 

Aktoriai ir režisierius kaltinami sąmoningu apeigų bažnyčioje sutrikdymu per praėjusių metų rugpjūtį vykusią Žolinės šventę. Šie maldos namai yra gausiai lankomi lenkų tautybės tikinčiųjų.

Į Turgelių miestelyje esančią bažnyčią užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai – aktoriai V. Cololo, M. Papinigis ir A. Storpirštis.

Jie lenkų kalba pasakojo apie „Siemens“ arenoje vyksiantį renginį „Zero live show“, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalino netikras suktines.

Tuo metu bažnyčioje vyko bendra tikinčiųjų rožinio malda, išpažinčių klausymas.

Už trukdymą atlikti religines apeigas ar iškilmes gali būti baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Stanislavas Barsulas yra sakęs, kad faktinės bylos aplinkybės paaiškės vėliau, nes dabar nagrinėjimas tik prasidėjęs. Aktoriai ir režisierius kaltinami sutrikdę apeigas. 

Vilnius, rugpjūčio 8 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode